VÍCE: Jestřábi dostali v derby nakládačku, Zubři je rozdupali 5:0

„Bylo to těžké utkání. Prohráli jsme sice 5:0, ale snažili jsme se makat, co to šlo. Víme, že máme slabou obranu, ve které nastupuje několik juniorů. Jsou mladí a teprve se učí. Bohužel my jsme jim moc nepomohli, měli jsme dát gól. Je to škoda," přiblížil důvody debaklu Duba.

Naopak Zubři se vytáhli s výbornou obranou, kterou podporoval výtečnými zákroky brankář Martin Vojtek. Domácí útočníky nepouštěli do vyložených šancí a nenechávali jim prostor před přerovskou bránou a když už se puk dostal za obránce, tak jej pokryl Vojtek.

„Přerov hrál výborné obranné pásmo. Nepouštěli nás do žádných šancí a střel. Navíc mají kvalitního golmana Vojtka, ten se opravdu předvedl," chválil soupeře Duba.

Ale i přes kvality Přerova viděl prostějovský kapitán hlavní důvody prohry na straně svého týmu:

„ Nebyli jsme tak důrazní, jak jsme měli být. Stříleli jsme málo. V předchozích dvou zápasech nám tam spadlo všechno, dneska vůbec nic. Chybělo nám štěstí."

Zápas ale nebyl až tak jednoznačný. Ještě na začátku třetí třetiny prohrávali Jestřábi jen o dva góly a připravovali se na závěrečný nápor, ve kterém chtěli utkání otočit ve svůj prospěch.

„Říkali jsme si, že 2:0 je nejhorší výsledek. Kdybychom dali na 2:1, tak Zubři znervózní a nám by se konečně povedlo dostat se trošku do hry. Ale bohužel přišel třetí gól do naší brány. Tím se to zlomilo, neměli jsme už žádnou šťávu na další atak," líčil beznaděj v závěrečné dvacetiminutov­ce Duba.

„Poslední góly byly trochu sporné. Uznávám, že poslední gól byl asi po faulu. Takové situace jsou vždycky sporné a řešení je jen na rozhodčím. Ale prohráli jsme si to sami, tím, že jsme nebyli důrazní dopředu," kritizoval svůj tým Duba

Kapitán hokejistů, ale neztrácí optimismus:

„Vrba dneska nechytal špatně. Bylo tam plno šancí, které pochytal. Naše obrana je mladá, momentálně tam nikdo starší není. Kluci se do toho musí dostat, je to pro ně škola. Věřím, že v průběhu času budeme pracovat dál na obraně a ta se zlepší."

V následujícím týdnu čeká na Jestřáby nejprve zápas v Porubě a následně domácí utkání s Havířovem

„Nic se neděje. Musíme se z toho otřepat a jít dál," nastínil přípravu na další zápasy Duba.