„Mezi Prostějovem a Přerovem je rivalita, takže z tohohle pohledu nás čeká určitě zajímavé utkání. Diváků je škoda, ale nedá se s tím nic dělat,“ prohlásil prostějovský trenér Jiří Šejba.

Zubři by si v sobotu rádi připsali pátý triumf v derby v řadě. A také chtějí navázat na přesvědčivý výkon z posledního utkání. Zejména ve třetí třetině přehráli Frýdek-Místek, zvítězili 3:0 a navrátivší se gólman Michael Petrásek při svém druhém startu za Přerov v sezoně vychytal čisté konto.

„Nevím ale, jestli budu chytat. Máme nějaký plán, aby před play-off byli v zápřahu všichni gólmani. Ale určitě je to motivace. Potřebujeme sbírat body, ať jsme co nejvýš v tabulce, minimálně ve čtyřce,“ řekl Petrásek, který si právě proti Prostějovu v minulé sezoně připsal první výhru v přerovském dresu.

Do brány by se tedy mohl dostat buďto Michal Postava, který předváděl výborné výkony před Petráskovým návratem z Polska, nebo Martin Holík, který z tria maskovaných mužů odchytal nejvíce (6) utkání.

Atraktivní boj se očekává i vzhledem k tabulkovému postavení obou týmů. Přerované jsou na třetí pozici s 55 body a chtějí se udržet v elitní čtyřce. Prostějov ještě nedávno dýchal Zubrům na záda, po prohře v Kladně je sedmý se 47 body. Má ale o zápas méně.

„V kabině jsme si během reprezentační pauzy něco řekli. Pokud budeme hrát stejně jako proti Frýdku-Místku, tak to naplníme,“ řekl před derby sebevědomě přerovský útočník Jakub Svoboda.

Utkání je na prostějovském zimním stadionu na programu od 17 hodin.