Kdy jste naposledy hrál ostrý zápas v dresu Olomouce?

Naposledy to bylo pátého ledna s Berounem, ale to byla spíš jen taková eskapáda, takže to bylo asi 29. listopadu s Chomutovem.

Jak jste se tedy po tak dlouhé době cítil na ledě?

Skoro dost hrozně. (pousmál se) Nebylo to nic moc. Moc dlouho po zranění netrénuji a rychle se chci dostat do formy, abych si mohl zahrát play off v Olomouci. Tohle byla taková zkouška, jestli koleno vydrží, protože něco jiného je trénovat a něco jiného je hrát zápas.

Věříte, že se rychle dostanete do formy a všechno půjde podle plánu?

Doufám, že ano. Necítil jsem se nějak vyloženě špatně, ale prostě to ještě nebylo ono.

Každopádně jste Jestřábům pomohl vybojovat tři body proti Orlové. Máte radost z vítězného návratu na led?

Kluci chtěli vyhrát, aby hráli play off s Přerovem, takže snad jsem jim trochu pomohl k vítězství. Z výhry radost samozřejmě mám.

V úterý hraje Prostějov první zápas play off. Věříte, že si zahrajete i prvoligové play off v dresu Olomouce?

Uvidíme, jestli budu mít v Olomouci vůbec místo. Já se snažím nachystat, hrál jsem málo zápasů a jsem rád, že mohu nyní působit v Prostějově a otestovat se v několika zápasech o soutěž niž.

Jak se vám zamlouvala druhá liga. Nezklamala vás svojí kvalitou?

To určitě ne. Dneska to bylo i na můj vkus docela rychlé. (směje se) Zdálo se mi to, jako takový svižný zápas, i když samozřejmě nemám natrénováno na sto procent.

Těšíte se na souboj s Přerovem i z ohledu na očekávanou bouřlivou kulisu?

Prostějov má super fanoušky, tady chodí spousta lidí. Já jsem tady před nějakou dobou hrál, když Prostějov bojoval v baráži, takže to tady tak trochu znám. Do Přerova se těším moc, protože jsem tam hrál taky. (usmívá se) V juniorech. Tam jsou tady super diváci, teď tam je nová hala a atmosféra tam bude určitě taky skvělá. Vždycky se hraje lépe když je dobrá atmosféra, než třeba v první lize v Benátkách, kde je šest lidí na tribuně a je slyšet, jak si povídáme na střídačce.

Cítíte, že v kabině před startem play off panuje napětí a nervozita?

Spíš to, že se všichni těší. Ne že bychom byli nějak nervózní, ale na play off se těšíme. Celý rok se kvůli tomu hraje. Play off se zase hraje v jiném tempu, v jiném nasazení, protože člověk ví, že to může být poslední zápas sezony.

Série s Přerovem se hraje jen na dva vítězné zápasy. Není to škoda?

To jsem se dozvěděl, až nedávno. Je to zajímavé, když je to tak udělané, tak proč ne. Ale na druhou stranu je to trochu škoda, protože to klidně mohlo na tři zápasy být, když se hraje rovnou čtvrtfinále.

Pojedete do Přerova zvítězit, abyste sérii mohli ukončit ve čtvrtek na domácím ledě?

Určitě. Člověk jede vždycky vyhrát kamkoliv. Takže v Přerově to nebude jiné.

MIROSLAV MAZAL

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku