Velké Meziříčí – Pelhřimov 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, jenže do vedení šel Pelhřimov. Plachý si na červené čáře narazil s Teclem, ujel obráncům a prostřelil Betince. Vyrovnání přišlo až v závěru první třetiny, kdy v přesilovce pět na tři zamířil Konta přímo do šibenice. I druhá třetina skončila nerozhodně. Nejprve se díky Heřmanovi opět prosadili hosté. Spartak se však neradoval dlouho, v polovině utkání využil početní převahu Sobotka.

Do poslední části vstoupilo výborně Velké Meziříčí: hned v první minutě ho poslal poprvé do vedení znovu Konta. Hosté ovšem podruhé využili přesilovku a Heřman vyrovnal. Nerozhodný stav vydržel něco málo přes minutu, pak Nekvasil zpečetil svůj výborný výkon rozhodující trefou. Poté ještě dal výsledku konečnou podobu Kunstmüller.

„S body i předvedenou hrou jsme spokojeni. Naše výkonnost má vzestupnou tendenci, což se v derby jenom potvrdilo,“ podotkl manažer meziříčského klubu Jaroslav Juda. „Na menším hřišti to bylo hodně o osobních soubojích. Do značné míry rozhodly přesilovky,“ konstatoval trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 19. Konta (Bula, Vlašín), 29. Sobotka (Dostál, Plch), 41. Konta (Vlašín, Nekvasil), 48. Nekvasil (Janda), 49. Kunstmüller (Konečný) - 7. Plachý (Tecl, Meloun), 23. Heřman (Šejnoha), 47. Heřman (Tecl, Kuchyňa). Rozhodčí: Kubičík - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 13:13, navíc Nekvasil (VM) 10 min. OT a Wonfor (PEL) 5 min. + trest ve hře. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 305.

Velké Meziříčí: Betinec - Stráňovský, Smejkal, Konta, Vlašín, Plch, Heřmanský - Konečný, Bukáček, Kunstmüller - Bula, Janda, Nekvasil - Sobotka, Dostál, Bašnár.

Pelhřimov: Jirkův (4. Kaiseršot) - Kuchyňa, Smetana, Meloun, Spudil, Wonfor, Kloucek - Lazorišák, Anderle, Pelán - Šimoníček, Plachý, Tecl - Heřman, Šejnoha, Kočan.

Valašské Meziříčí – Šternberk 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Hokejisté Valašského Meziříčí dál kralují druholigové skupině Východ. V sobotu v podvečer v utkání 5. kola soutěže porazili na domácím ledě Šternberk a prodloužili svou sérii bez ztráty bodu.

Také ve druhém domácím utkání v nové sezoně se Bobři předvedli před svými fanoušky v dobrém světle. Dali si pozor na začátek utkání a naopak sami po první třetině vedli už 2:0. V utkání opět bodovali útočníci Šebesta s Dvořákem, což se jim zatím povedlo ve všech pěti zápasech nové sezony.

Branky a nahrávky: 8. Kratěna (Šebesta), 16. Glas (Krisl), 23. Kratěna (Šebesta), 38. Matějný (Dvořák) – 24. Jurdič, 46. Zíma (Jurák).

Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, O. Dvořák, Blažek, Krisl, Zrník, Starůstka - Tatarčík, Dvořák P., Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Glas - Varga D., Pavlas, Varga M.

Šternberk: Pekař - Stříteský, Zapletal, Hruška, Jurdič J., Jurák, Fiala, Dobrý, Anděl, Hrbatý, Trunda, Jurdič T, Fekiač, Musil, Klimovič, Zima.

Přerov - Nový Jičín 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Domácí nastoupili k zápasu s brankářem Sedláčkem ze Zlína a začali zápas velkým náporem. Již během první minuty čtyřikrát prověřili Urbánka
V přerovské sestavě chyběli dlouhodobě zranění Novák, Faltýnek, Ditrich a naopak se v ní objevil Kupec, kterého si vedení HC stáhlo zpět z Prostějova.

Silnou stránkou domácích byly znovu přesilové hry. Z hráčů vynikl obránce Pala, který vstřelil dva góly a pomohl tak svému týmu k vítězství.

Branky a nahrávky: 3. Halouska (Martinák), 26. Pala (Kolář), 29. Šimo (Korčák, Rak), 33. Kočara (Šimo), 46. Pala (Sprušil, Kolář) – 22. Gulda (Lhotský), 31. Macháček (Slabý, Vašut), 48. Bacul (Lhotský, Gulda). Vyloučení: 10:10, využití: 3:1, diváci: 900.

Přerov: Sedláček – Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Bauer, Prinke, Ryšánek – Kolář, Sprušil, Kočara, Martinák, Hanák, Rusek, Korčák, Šimo, Rak, Kupec, Mališka.

Nový Jičín: Urbánek – Andrýsek, Gulda, Hruškovský, Pelikán, Pokora, Slabý, Vašut – Vaněček, Bacul, Glabazňa, Kabeláč, Lhotský, Macháček, Skaloš, Sluštík, M.Toman, Tomášek, Uhlár.

Prostějov - Žďár n. Sázavou 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)

Žďárští Prostějov zaskočili a v úvodních dvou třetinách jednoznačně přehráli. Domácí se probrali až v závěrečné části, ale to už bylo pozdě.

„Hráči odvedli výborný výkon, ale poslední dvě minuty nám nevyšly. Nechali jsme soupeře zbytečně zkorigovat,“ přiznal žďárský kouč Jaroslav Benc.

Čtěte: Jestřábi: Porazit Žďár? Ale kdepak…

Branky a nahrávky: 54. Krajíček, 58. Vlk (Doseděl, Žibrita), 60. Žibrita (Doseděl, Cik J.) – 8. Plachý (Koželuh), 19. Sobotka M (Plachý), 27. Dítě (Jelínek), 35. Jelínek, 55. Křišťan (Vránek, Jelínek). Rozhodčí: Alka – Hanzlík, Rychlý.

Prostějov: Turek (35. Švach) – Raszka, Krajíček, Doseděl, Kolibár, Staněk, Paška – Cik J., Berčák, Piluša, Žibrita, Vlk, Dostál, Sedlář, Jakubec, Ondrejkovíč, Cik L.

Ždár: Němec – Šulc, Burián, Fila, Popela, Moštič, Jelínek, Křišťan, Kaut, Ptáček, Souček, Fibikar, Štěpánek, Peva, Sobotka R., Dítě, Plachý, Vránek, Sobotka M., Koželuh.

Břeclav – Uničov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).

Utkání, při němž si oba týmy zahrály řadu přesilových her, k vidění byla spousta velkých šancí a jediný gól v síti domácích. Tak by se dal stručně shrnout zápas 5. kola, kdy Břeclav hostila favorizovaný Uničov.

Branka a asistence: 54. Jurča (Pekr). Vyloučení: 9:11.

Břeclav: Žurek - Sladký, Pazdera, Raška, Novák, Šimeček, Laga, Koš, Václavovič - Kárný, Balát, Nohel, Mífek, Barák, Čikl, Otoupalík, Kroupa, Veselský.

Uničov: Tihlář - Šindler, Heča, Rajnoha M., Molota, Žákovčík, Bahula, Urban, Lavrinčík, - Sršeň, Ševčík, Komínek, Frieb, Jurča, Pekr, Handl, Diviš, Rajnoha K., Paško, Baláž, Čada.

Šumperk – Hodonín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Utrpení šumperských hokejových fanoušků i nadále pokračuje. V neděli podvečer museli doma skousnout blamáž s Hodonínem. Draci tak ani na druhý pokus nedokázali na svém ledě zvítězit a ve druholigové tabulce jim nadále patří nelichotivá třináctá pozice.

Branky a nahrávky: 45. Novosad (Stejskal) – 5. Hrtús (Jurásek), 39. Čárský (Jurásek), 47. Lukačovič (Peš, Matušek). Vyloučení: 2:10, navíc Peš (Hodonín), Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Šmika. Diváci: 800.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček – Ambruz, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Drábek – Novosad, Čížek, Stejskal – Fischer.

Hodonín: Hubačka – Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant, Kýhos, Pokorný, Matušek, Podešva, Hrtús, Ševela, Hučko, Protivný, Peš, Lukačovič, Javorek, Vaněček, Šťastný, Průdek, Vejvar, Barták.

Čtěte: Zase blamáž, tým profesionálů asi hokej neumí

Valašský hokejový klub – Opava 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Vaněk (Klabačka, Šimek), 51. Surovčík (Marek) - 7. Grofek (Tíchý), 13. Měch (Černý), 27. Grofek (Měch), 29. Chalupa (Měch), 33. Měkýš, 38. Černý (Tichý, Grofek), 57. Černý (Měkýš, Měch). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:3. Diváci: 1920.

Vsetín: Plšek (38. Rožník) - Matula, Šimek, Fabián, Zavrtálek, Černák, Černý, Štindl - Gajdošík, Klabačka, Marek - Ašer, Štraub, Tesařík - Staša, Vaněk, Gazdík – Surovčík.

Opava: Masný - Tichý, Měkýš, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián (21. Weiss) - Tůma, Chalupa, Suchý.

Orlová - Technika Brno 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Vydra (Studený), 22. Vydra (Grygar), 26. Kraft, 30. Studený (Grygar, Vydra), 59. Škatula (Studený) - 20. Habrovec, 25. Korotvička (Šebek), 36. Karlíček (Liška).

Technika Brno: Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Karlíček, Kalafut, Maksa (41. Úlehla) - Mráz, Liška, Jelínek, Šebek, Tobiáš, Špok, Benýšek, Korotvička, Němec, Odehnal.