V prvním vzájemném prosincovém klání se Jestřábům příliš nevedlo. Celý zápas drželi se soupeřem krok a ještě v polovině třetí třetiny prohrávali jen 1:2, ale závěr svěřenci trenéra Zachara nezvládli a nakonec padli 1:5. Tato porážka odstartovala krátkou krizi, kdy si Prostějov neudržel druhé místo v soutěži a klesl na třetí.

Ale ještě v předvánočním zápase s prvním Havířovem dokázali prostějovští hokejisté svou kvalitu a lídra po velmi divokém zápase porazili 4:3. Již ve druhé minutě se domácím povedl husarský kousek, nad favoritem vedli 2:0. Postupně se hra vyrovnávala až na 3:3, navíc fanoušci svými kousky s pyrotechnikou přinutili rozhodčí k přerušení hry. I přes tyto nepříjemnosti se v samém závěru hry prosadil Pavel Handl a rozhodl o důležitém vítězství.

„Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, když jsme dali hned z kraje dvě branky. Soupeř ale ukázal svou kvalitu a trpělivost, když postupně srovnal na 3:3. Ale my jsme naštěstí dokázali vydolovat zbytky sil a dát na rozhodujících 4:3. Byl bych spokojený i s jedním bodem, ale za tři jsme moc rádi," okomentoval zápas domácí trenér Petr Zachar, ale i přes úspěch svých svěřenců našel ve hře několik chyb: „Bohužel opět naše nedisciplinovanost nás málem stála vítězství, Nechali jsme si dát zbytečné tři branky. Musíme si sednout a probrat to."

Přerov má za sebou šest výher v řadě. Tu poslední zaznamenal na ledě Karviné, kde v pátek vybojoval dva cenné body až v prodloužení. Vyrovnané utkání nakonec skončilo 4:3 pro Zubry. Svou skvělou formu budou chtít potvrdit právě na prostějovském ledě.

„Do Karviné jsme jeli s touhou pokračovat v načaté vítězné sérii z posledních utkání. Tento cíl byl pochopitelně těžký, protože hráči měli v nohách o jeden zápas více, konkrétně pondělní dohrávku se Vsetínem. Bohužel v šancích, které jsme si vytvořili, nám chyběl větší důraz. Je sice škoda, že jsme těsně před závěrečným hvizdem ztratili tři body, ale i za dva získané v prodloužení jsme rádi," řekl pro klubový web asistent trenéra Lubomír Václavíček.

Ve čtvrtečním derby se Jestřábi naposledy v tomto roce představí před domácím publikem. Zápas začne v 18 hodin, ale ani sobotní utkání v Přerově nebude bez prostějovských fanoušků. Místní fanklub pořádá vlakovou výpravu na led rivala. V sobotu v 14:45 bude sraz na hlavním nádraží v Prostějově a poté se vydají podpořit své hrdiny na led Zubrů.