Do první třetiny vletěli daleko aktivněji havířovští hokejisté. Domácí jasně přebruslovali a přestříleli. Jejich aktivita nesla i toužené góly. Ten první přišel už ve třetí minutě po obrovské chybě domácího obránce Michala Tomigy. Ten namazal Antonínu Pechancovi, který pak jel sám na Vrbu a blafákem ho po ledě překonal. Očividně zaskočení Jestřábi se nemohli dostat do hry, čehož o tři minuty později využil Vít Stránský. Kýžený gól domácích přišel ve čtrnácté minutě po souhře Pavla Duby s novou prostějovskou posilou Lubomírem Korhoňem, ten zblízka doklepl za Matouška. První třetina přinesla ještě jednu branku, a to Petra Prokopa, který se trefil zblízka střelou pod břevno.

Druhá třetina začala náporem domácích. Poté přišla série několika havířovských vyloučení. V dlouhé dvojité přesilovce se nakonec štěstí usmálo na Prostějov. Korhoň si připsal druhou trefu. Přesilovky pokračovaly dál a domácí se podruhé radovali, když Michal Černý protlačil puk do brány. Rozhodčí ale tento gól neuznali pro postavení hráče v brankovišti.

Třetí část pokračovala v duchu předchozích a hned ze začátku padaly branky. Lubomír Korhoň zkompletoval hattrick po Novosadově přihrávce. Bylo opět srovnáno, ale Havířov nenechal tento stav platit dlouho a již po třech minutách se v přesilovce chopil opět vedení. Znovu obrana domácích nedokázala uhlídat Pechance, ten na sebe navázal tři hráče a poté posunul puk na samotného Jana Kolaříka, který trefil prázdnou bránu. Domácí se snažili ze všech sil, ale ani ve hře bez brankáře nedokázali vyrovnat, nepodařilo se.

„V první třetině jsme udělali neskutečně hrubé chyby, na které jsme doplatili. Díky přesilovkám v druhé třetině jsme se dokázali vrátit do hry, dokonce jsme vyrovnali. Ale individuální propady nás dneska připravily o výhru," řekl trenér Petr Zachar.

„První třetinu jsme hráli výborně. Druhá část nás dostala z tempa, díky vyloučení. To, že tato část skončila jen 1:0 pro Prostějov, podle mě rozhodlo," uznal trenér Havířova Tomáš Potěšil.

LHK PROSTĚJOV – AZ HAVÍŘOV 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Korhoň (Duba, Kumstát), 29. Korhoň (Novosad), 44. Korhoň (Novosad) – 3. Pechanec, 5. Stránský (Sztefek), 18. Prokop (Daneček, Najdek), 46. Kolařík (Pechanec, Balčík). Diváků: 1290.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) – Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Arnošt – Korhoň, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Zachar, Stráněl, Kryl, Berčák, Handl. Trenér :Petr Zachar.

AZ Havířov: Matoušek (Tomšů) – Prokop, Vydra, Krisl, Jonáš, Rimmel, Zientek, Balčík, Najdek, Maruna, Daneček, Klimša, Pechanec, Kolařík, Sztefek, Potočný, Stránský, Haas, Bursík, Pavlas.Trenér: Tomáš Potěšil.

TABULKA

Tabulka