Prostějov poté předvedl, jak v závěru ztratit vyhraný zápas, který okořenil nespočet vyloučených. Raritou je bezesporu fakt, že ani jeden z celkových devíti gólů nepadl při standardní hře pět na pět.

Střetnutí mělo divoký začátek a podstatná část první třetiny patřila hostům, když Draky brzdila častá vyloučení, neboť během úvodních deseti minut hned čtyřikrát putovali na trestnou lavici.

Paradoxně však při svém první oslabení ujeli domácí dva na jednoho, Tomáš Brunec předložil ideální pas Karlu Pláškovi, který bez potíží trefil odkrytou klec a Šumperk vedl.

Jenže v pokračující výhodě Prostějov nejprve stihl srovnat krok zásluhou René Kajaby a o chvíli později využil další přesilovku díky teči Jana Kolibára – 1:2.

„Svou nedisciplinovaností jsme si krutě zahrávali. Sice jsme měli povedený začátek, ale místo toho, abychom pojistili svůj náskok, necháváme se zbytečně vylučovat, což nás samozřejmě poznamenalo," zlobil se po utkání trenér Draků Radek Kučera.

Při hře pět na pět byli jeho svěřenci lepším celkem, jenže se dlouho trápili v zakončení. Zkraje druhé části navíc nevyužili domácí ani čtyřminutovou početní výhodu, ve které pouze Markem Haasem orazítkovali tyč.

„Soupeř naopak na co dnes sáhl, tak to proměnil," podotknul dále šumperský kouč.

V pondělním derby pak nepříliš jistý gólman Draků Vladislav Koutský si však těsně za polovinou normální hrací doby připsal možná klíčový zákrok, kdy vychytal zblízka dorážejícího Václava Meidla, aby záhy Šumperk srovnal krok.

Ve 34. minutě byl při brejku faulován Tomáš Brunec a sudí odpískal proti Jestřábům trestné střílení, které domácí útočník bravurně proměnil – 2:2.

Na začátku třetí třetiny hrál Šumperk krátkou přesilovku pět na tři, více vzruchu ale v těchto momentech přinesla spíše potyčka u sektoru prostějovských fanoušků, kvůli které byl zápas na pár okamžiků přerušen.

Menší pauza poté více prospěla hostům, těm se ve 48. minutě znovu podařilo dostat do trháku po přesilovkové dorážce Roberta Jedličky.

Strhující drama ale pokračovalo, když za necelou minutu (opět díky početní výhodě) srovnal bekhendem na 3:3 Michal Velecký.

O chvíli později hosté vytvořili obrovský závar v domácím brankovišti, který Draci s vypětím všech sil uhasili zalehnutím kotouče a zaplněné tribuny tak mohly shlédnout druhé trestné střílení tohoto klání, tentokrát na straně Prostějova.

K nájezdu se pak rozjel Václav Meidl, překonal šumperského gólmana střelou mezi betony a přiblížil svůj tým k tříbodovému zisku.

Těsný náskok Jestřábi bránili až do samotného závěru, nakonec ale doplatili na dvě vyloučení, po nichž měli Draci více jak minutu výhodu pět na tři, tu sice nevyužili, ale při následné hře pět na čtyři už se mohli radovat.

V čase 59:31 tečoval Sedlákovu střelu od modré čáry za záda nešťastného Šimbocha Daniel Vrdlovec a poslal duel do prodloužení.

Do nastaveného času vstupoval Šumperk také ve výhodě, když těšně před vypršením šedesáté minuty putoval za nedovolené bránění a protesty předčasně do kabin prostějovský Václav Meidl.

Přesilovku pak Draci přetavili ve vítěznou trefu, když v 61. minutě byl na konci úspěšné kombinace Aleš Staněk.

„Měli jsme tentokrát hodně špatný pohyb, a jak už jsem uvedl, brzdily nás ty časté fauly, tohle se nesmí stávat. Kdybychom byli aktivnější, určitě bychom k faulům donutili soupeře a mohli jsme zápas dotáhnout v klidu k výhře za tři body. Na druhou stranu si cením toho, že i za nepříznivého stavu jsme se zvedli a rozhodli jsme alespoň v prodloužení," dodal Radek Kučera.

Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 5:4 PP (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 2. Plášek (Brunec), 34. Brunec (trestné střílení), 49. Velecký (Berger, Haas), 60. Vrdlovec (Sedlák, Moskal), 61. Staněk (Moskal, Sedlák) – 3. Kajaba (Meidl, Kubica), 6. Kolibár (Meidl, Kajaba), 48. Jedlička (Roupec, Luňák), 51. Meidl (trestné střílení). Vyloučení: 8:10, navíc Meidl (Prostějov) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:29. Nejlepší hráči zápasu: Brunec – Meidl. Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Diváci: 1712.
Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Půhoný. Trenér: Radek Kučera.
Prostějov: Šimboch – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička – Coufal, Luňák, Kovařík - Kubica, Meidl, Kajaba –– Stejskal, Duba, Černý – Indra. Trenér: Petr Zachar.