„Ten zápas se moc kladně nehodnotí. Popravdě řečeno jsme z prohry nešťastní," těžko hledal slova Jakub Šlahař.

Prostějov byl přitom mírným favoritem středečního krajského derby. Šumperk se nacházel na dně tabulky a naopak Jestřábům se podařilo nasbírat pět bodů.

„Ono se to lehce řekne. Já si myslím, že utkání nemělo favorita. Šumperk hraje venku líp než doma a my jsme to věděli. Do zápasu jsme i dobře vstoupili, deset minut jsme soupeře do ničeho nepustili. Tam jsme měli vést 2:0 nebo 3:0, ale bylo to opačně. Utkání se rozhodlo v první třetině, pak jsme to jen honili," popisoval Šlahař.

Jestřábi sice po první dvacetiminutovce prohrávali 0:2, ale ve druhé třetině srovnali na 2:2. Na začátku třetí části je pak poslal Jakub Šlahař do vedení. To si domácí užili jen necelých šest minut.

„Tak vstoupili jsme do třetí třetiny dobře, dali jsme gól. Bohužel jsme zase dostali nešťastnou branku. Řekli jsme si, že to aspoň dotáhneme do prodloužení a půjdeme si pro druhý bod. Bohužel jsme udělali další chybu, nechali jsme se zbytečně vyloučit a dostali jsme zbytečný gól," krčil rameny prostějovský útočník.

Nyní čeká na Přecechtělův výběr druhé a větší derby. V sobotu míří Jestřábi na led přerovských Zubrů.

„Musíme se ze středeční porážky vyspat. Nedá se nic dělat. Soutěž jede dál a hned se musíme soustředit na sobotní utkání. Podle mě ani toto derby nemá favorita. Takové zápasy jsou vždycky nevyzpytatelné. Bude určitě plný dům a bude to skvělé utkání. Já se na to osobně moc těším. Doufám, že tam to zvládneme," burcuje Jakub Šlahař.

On sám dobře zná kvality přerovského soupeře a ani jeho dobrý vstup do sezony není pro Šlahaře překvapením: „Pro mě to není překvapení, když se podívám na jejich kádr, vidím velkou kvalitu. Doplnili to zkušenými hráči z extraligy i první ligy a myslím si, že to mají dobře poskládané. Zápas tam bude hrozně těžký."

Jakub Šlahař zároveň jedním dechem dodává: „Lidi i my na ledě toto derby budeme prožívat víc. Sobotní utkání bude určitě vyhrocené. Uvidíme, kdo to líp zvládne."