Jak byste zhodnotil utkání s valašskými Bobry?

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Valašské Meziříčí doma porazilo na nájezdy Přerov. Vyměnilo nějaké útočníky, a i když jsou předposlední, tak ve středu zabrali. Bylo cítit, že na nás vlítli a hráli bez respektu. Naštěstí jsme to zvládli a máme tři body.

Máte za sebou zápasy s posledním a předposledním týmem soutěže, přesto jste se na výhru nadřeli. Čím to je?

Vždycky začínáme na čtyři pětky, a jakmile se dostaneme do oslabení, tak se hra rozkouskuje a my nejsme v tempu. Ostatní týmy hrají na tři lajny a tím mají ze začátku větší tempo. V Novém Jičíně jsme to stáhli po druhé části na tři pětky a ve středu už po první třetině a bylo to hned znát. Svědčí nám být stále v tempu.

Rozhodující byly přesilovky. Připravujete se na ně nyní víc?

Teď jsme začali víc trénovat přesilovky. Sedli jsme si a každá lajna si řekla, co a jak. Hlavně Luňákově pětce to tam při přesilovkách padá, a to je dobře.

Třetí branka ale přišla z vaší hole.

Já jsem rád, že jsem se konečně trefil. Navíc jsme ještě vyhráli, snad mi to tam začne padat víc.

Jestřábi změnili trenéra. Jak se to projevuje na práci hráčů?

Cítíme to. Pan Zachar je jiný tip trenéra. Začali jsme víc dbát na taktické věci, začali jsme trénovat i přesilovky. Ale zas až taková změna to nebyla. On nás všechny zná, jenom prohodil formace a nyní to přináší své ovoce.

Je tedy dobře, že tým převzal někdo, kdo u něj působil?

Stoprocentně je to znát, protože ví, co každý umí. Kdyby přišel někdo úplně nový, tak bychom se hledali. Byl by to sice impuls, ale než by nás poznal, tak by to chvíli trvalo.

Nejde se nezeptat, co to máte na tváři?

V listopadu je akce Movember a chlapi si nechávají narůst knír na podporu boje proti rakovině prostaty a varlat. Už jsem to měl loni a říkal jsem si, že to letos udělám taky. Nejdřív jsem byl kabině první, ale jsem rád, že se ke mně přidala řada kluků z týmu. Budeme teď parta fousáčů.

Kolik vás teď je?

Je nás teď asi sedm, ale další přibývají. Snad budeme mít na konci měsíce všichni krásného knírka.

Přináší knírky do kabiny víc zábavy?

Stoprocentně. Když jsem s tím přišel 1. listopadu, tak jsem dostal strašný kouř a teď jak se kluci přidávají, tak to dostávají taky. Člověk se rád zasměje. Já s těmi řídítky na tváři vypadám docela směšně.