ZAČÁTEK SOUTĚŽE. Je to otřepaná fráze, ale u sportu platí s velkou pravděpodobností. Sezona je taková, jaký je její start. Z tohoto pohledu poslední dva ročníky Jestřábům vyšly skvěle, pokaždé vyhráli úvodní čtyři zápasy, i když v minulém ročníku jen díky kontumaci duelu v Novém Jičíně. Nicméně pokaždé z toho byl postup do play off, loni dokonce do semifinále. Letos se svěřenci Petra Zachara v úvodních pěti kolech utkají s Opavou, Valašským Meziříčím, Přerovem, Porubou a Havířovem. Vyšší zisk než šest bodů by byl zcela jistě příjemným vykročením.

ÚBYTEK FANOUŠKŮ? Kdo navštívil páteční generálku prostějovských hokejistů s Frýdkem-Místkem, musel být návštěvou zklamán. Otázkou je, jestli byl na vině nepříliš atraktivní soupeř. Vyšší počet fanoušků dorazil v létě jen na derby s Přerovem. Jenže právě divácká přízeň byla tím, o co se Jestřábi mohli stabilně opírat. Přestože hokejisté hrají až třetí nejvyšší soutěž, byli v minulém ročníku nejnavštěvovanějším prostějovským sportovním oddílem. Jak to s letošní návštěvností bude, ale naplno ukáže až sezona.

MLADÍ PLUS ZKUŠENOST. Kádr Jestřábů sice opustila desítka hráčů, mezi nimi i opory jako Dalibor Sedlář, Jakub Čuřík nebo Jiří Osina, ale před startem soutěže oslabila většina celků druhé ligy. Prostějov nadále může hřát přítomnost takových hráčů, jako je Lukáš Duba, Filip Smejkal nebo Michal Černý, kteří mají zkušeností na rozdávání. Pokud se tito hokejisté potkají s formou, budou mít Jestřábi dva elitní útoky. Vedle ostřílených veteránů by měli vyrůstat mladíci. Zatím se to dařilo hlavně Davidu Zacharovi, nejproduktivnějšímu hráči přípravy, a Janu Kolibárovi. Pokud by však prostějovský mix fungoval, není ani medaile nereálná. ⋌(mad)