Ve finále svěřenci Martina Kužílka podlehli Spišské Nové Vsi 2:5.

„Chtěli jsme zde udělat kvalitní turnaj pro kategorii mladšího dorostu, který by měl tradici a kvalitu. Byl to první ročník a podle odezvy týmů se nám podařil. Nejenže nám poděkovali osobně, ale někteří i písemně a většina týmů projevila zájem účastnit se i příští rok,“ zhodnotil spokojený Kužílek hokejové klání, do kterého kromě domácích hokejistů zasáhli hráči z oddílů Sparta Praha B, Kralupy Nad Vltavou, Třebíč, Spišská Nová Ves, Zoetermeer Panthers (Nizozemí), MTK Budapešť (Maďarsko) a Riverside Rangers (Kanada).

Prostějovským mladíkům se podařilo vyhrát skupinu A, kde postupně porazili svého finálového přemožitele ze Slovenska 4:2, v sobotu ráno překvapivě vysoko prohráli s Třebíčí 1:6, ale chuť si spravili odpoledne, kdy porazili Spartu 2:1. V semifinále vyřadili Jestřábi kanadské jezdce, ve finále pak podruhé na Spišskou Novou Ves nevyzráli a prohráli o tři branky.

„Sportovně musíme uznat, že tým Spišské byl v tomto utkání o tyto tři branky lepší. Našim chlapcům patří velké uznání za obrovskou bojovnost a tímto bych jim chtěl poděkovat za fantastické umístění nejen v turnaji, ale také za krásné třetí místo v domácí soutěži,“ ocenil úspěch svých svěřenců v sezoně 2011/2012.

„Tento turnaj byl pro mě také rozlučkou s tímto týmem. Chtěl bych poděkovat i všem lidem kteří se podíleli na organizaci, a těm, kteří nezištně pomáhali. Jejich práce si velmi cením,“ dodal Martin Kužílek, který byl zároveň organizátorem turnaje.

close Dorostenci prostějovských Jestřábů zoom_in