Z prvního kola na ledě Přerova odešli svěřenci Jiřího Vykoukala bez bodu i bez vstřeleného gólu. Proti nevyzpytatelným Litoměřicím tak Jestřábi berou jedině tři body.

V Prostějově věří, že se budou moci i letos spolehnout na podporu fanoušků.

„Těšíme se. V Přerově to pro nás bylo jednodušší v tom, že na nás nebyl takový tlak. Proti Litoměřicím ale bereme jenom tři body. Domácí zápasy bychom měli vyhrávat. V Přerově byli naši fanoušci výborní, tak věříme, že přijdou i na domácí zápas,“ vyzval příznivce prostějovského hokeje kapitán Matouš Venkrbec.

Trenér Prostějova Jiří Vykoukal (vpravo)
Vykoukal po úvodní prohře chválil: Dobrý výkon i skvělí fanoušci

POŠRAMOCENÁ IMAGE

O hokeji se v Prostějově během léta mluvilo spíše v souvislosti sporů o mládežnický hokej a dlouho panovaly obavy, že se letos ve městě nebude hrát ani první liga.

Vše vyvrcholilo koncem minulého týdne, kdy byly vyloučeny všechny mládežnické týmy klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek. V A-týmu doufají, že tato kauza atmosféru nijak neovlivní.

„Věřím, že i přesto, co se tady během léta událo a děje, přijdou fanoušci hráče i prostějovský tým podpořit,“ uvedl trenér Jiří Vykoukal.

Ten si uvědomuje, že vleklé spory prostějovskému hokeji velmi ubližují.

„Ta image klubu hodně utrpěla. Je potřeba, abychom to společnými silami zase postavili na nohy a obraz prostějovského hokeje zase dostal tam, kde ho všichni chtějí mít, ať už klub, fanoušci nebo město,“ nechal se slyšet trenér a manažer Jestřábů.

Náměstkyně primátorky Ivana Hemerková
Kauza hokej: opozice chtěla odvolat náměstkyni Hemerkovou

NEČITELNÝ SOUPEŘ

V prvním domácím utkání nastoupí Jestřábi proti Litoměřicím, za které v rámci rozvojového programu ČSLH od nové sezony nastupují juniorští reprezentanti, kteří nenašli uplatnění v nejvyšších soutěžích dospělých. Na Prostějov ta čeká velmi mladý tým.

„Jejich mladý tým bude hrát bez zábran. Nesestupuje se, takže nejsou pod tlakem. Budou hrát spíš takový juniorský hokej. Hodně bruslení a hra nahoru dolů,“ očekává Vykoukal.

Podle kapitána Venkrbce jsou Litoměřice těžko čitelný tým.

„Je to trošku neznámá. Předpokládám, že budou hrát hodně aktivně, bruslit a napadat. Očekávám, že v tom zápase budeme diktovat tempo a budeme sebevědomí,“ pronesl Venkrbec, který věří, že si už obměněný tým Jestřábů sedl.

„Už v přípravě některé zápasy vypadaly dobře a bylo to takové učesanější. Myslím, že se souhra bude stále zlepšovat,“ tuší kapitán Jestřábů. Zápas s Litoměřicemi začíná v 18.00.

Ilustrační foto
Nový bazén se teď v Prostějově stavět nebude. Zastupitelé rozhodnutí odložili