V brance Jestřábů dostal pro první kolo přednost Tomáš Štůrala, který sice v úvodu pokryl šance Romana Ráce a Davida Březiny, ale po střele kanadské posily Vsetína Mitchela Theoreta už kapituloval. Za minutu a půl navíc hosté přidal druhý gól, když se střelou přes obránce prosadil Vávra.

Vedení 2:0 ale Vsetín spíše ukolébalo a v 15. minutě snížil po individuální akci Dvořáček. A aby toho nebylo málo, za další minutu přidal vyrovnávací gól Radek Prokeš, jenž využil nedůrazu hostující obrany a protlačil puk do branky.

Tím ale střelecké hody první třetiny ještě neskončily. Gólman Šelepněv neudržel Nouzovu střelu a Divíšek poslal Prostějov z dorážky do vedení. Všech pět gólů v první třetině přitom padlo během čtyř minut a dvaceti sekund.

Ve druhé třetině naopak ukázali obrat hosté ze Vsetína. Domácí Mikliš a Holland usedli na trestnou lavici a přesilovku 5 na 3 využil Jakub Teper. Dvě minuty před koncem druhé části pak Vsetín otočil na 4:3, když Rob vylákal brankáře Sťůralu ven s branky a Jonák už snadno zakončil do prázdné.

Divoký hokej pokračoval i ve třetí části. Divíšek svým druhým gólem v utkání nejprve srovnal, ale na druhé straně se nenechal zahanbit Kanaďan Theoret, který rovněž svou druhou brankou v utkání vrátil Valachům vedení.

Jestřábi však měli v kapse připravený ještě jeden a už definitivní obrat. Při hře bez brankáře dokonal Divíšek přesnou tečí Zdráhalovy střely hattrick a šlo se do prodloužení. A v něm se přihlásila o slovo letní posila ze Slavie Marek Račuk.

Bývalý hráč Slavie při hře 3 na 3 nahodil puk na branku a nenápadná střela zapadla za překvapeného Šelepněva.
Prostějov tak získal v prvním utkání sezony dva body. Už v pondělí nastoupí Jestřábi na ledě Benátek nad Jizerou a ve středu doma přivítají Jihlavu.

LHK Jestřábi Prostějov – VHK Robe Vsetín 6:5p (3:2, 0:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Dvořáček (Venkrbec, Havlík), 16. Prokeš (Matýs), 17. Divíšek (Nouza), 46. Divíšek (Havlík, Nouza), 59. Divíšek (J. Zdráhal, Račuk), 62. Račuk (J. Zdráhal, Dvořáček) – 13. Theoret (Rác, Karafiát), 14. Vávra (Podešva, Ondračka), 37. Teper (Pechanec, Slováček), 38. Jonák (Rob, Slováček), 53. Theoret (Rác). Rozhodčí: Barek, Kopeček – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2460.
Prostějov: Štůrala – D. Kolář, J. Zdráhal, Mikliš, Havlík, Rašner, Holland, Kellner – Nouza, Divíšek, Starý – Račuk, Venkrbec, Dvořáček – Žálčík, Karpov, L. Luňák – Krejčiřík, Prokeš, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.
Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Jenáček, Mäkinen, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Vávra, Podešva, Klímek. Trenér: Jiří Dopita.