I když, jak sám řekl, se úplně stoprocentně necítí, je připraven do hry. V zápase se Sokolovem (4:2) naskočil do svého druhého zápasu v sezoně.

Jak hodnotíte vítězné utkání a vaši domácí premiéru po pauze?
Vyhráli jsme, což je důležité. I když Sokolov je tam, kde je, tak nehrají špatný hokej. Jsou hodně brusliví. Byl to pro nás těžký zápas. Ještě zrovna v tomhle období, kterým procházíme, takže pro nás dobré tři body.

V zápase jste naskočil opět po boku svého „dvojčete“ Tomáše Nouzy. Jak se vám hrálo?
Dobře. S Nouzičem se mi hrálo vždycky skvěle. Potřebujeme tam nějakého rychlíka, který to tam rozjezdí. Hrnec (Dominik Hrníčko, pozn. red.) je asi nejrychlejší hráč, s kterým jsem hrál. Někdy to je na mě až moc. Myslím si, že nám to sedne. Máme takhle spolu druhý zápas, takže to chvilku potrvá. Děláme ale vše pro to, aby to bylo co nejdříve.

Odehrál jste teprve druhý zápas sezony. Jak se cítíte?
Nejsem stoprocentní. Moc dobře se necítím. Přeci jen jsem nehrál osm měsíců. Musím být prostě lepší. Na druhou stranu ale i trochu soudný, protože pauza byla opravdu dlouhá. Kluci jsou rozehraní, mají za sebou dvacet zápasů. Jsem ale tady a budu hrát, co nejlépe to půjde.

Byl váš návrat takto plánován, nebo jste jej s ohledem na pozici mužstva trochu uspěchal?
Prostě jsem chtěl pomoct mančaftu. Jsem tu od toho, abych hrál hokej. Určitě to není stoprocentní, ale udělám maximum, abychom osmičku udělali a pomohl jsem týmu. Proto jsem tady.

Jak vidíte šance na postup právě do první osmičky?
Nemáme na co koukat. Každý zápas musíme urvat nějaké body. Budeme bojovat a uvidíme na konci, až se to sečte, kde se nakonec ocitneme. Samozřejmě jsme v situaci, která není dobrá. Všichni to víme. I tak se ale pokusíme se tam dostat.

S trenérem Lubinou se znáte z působení v Pardubicích. Jak na vás zatím působí? Změnilo se toho hodně?
Jak Jirka (Jiří Vykoukal, pozn. red.), tak právě Láďa Lubina jsou trenéři na takové výši, na které mají být. Máme veškerý servis. Láďa má svoje věci, takže je to trochu jiné. Jinak celkově se to de facto moc neliší. Máme rozebrané soupeře, dobré a kvalitní tréninky, které jsou trochu jiné a jsou v tempu. Nesmíme koukat na to, kdo nás trénuje. Zápas totiž dělají hlavně hráči na ledě.

V pondělí vás čekají Litoměřice, druhý tým tabulky. Bude těžké navázat na výhru se Sokolovem?
Nám je celkem jedno, s kým hrajeme. Hrajeme ale doma, takže si jdeme pro tři body. Jestli hrajeme s Budějovicemi nebo Kadaní, chceme vždy plný počet bodů. Litoměřice mají dobrý tým. Není náhoda, že jsou druzí v tabulce. Všichni jsou to mladí, brusliví, šikovní kluci, takže nás nečeká nic jednoduchého.

JIŘÍ HORÁK