Od počátku zápasu se hrálo ve výborné atmosféře, kterou tvořili fanoušci obou táborů a k vidění byl útočný hokej s velkým počtem šancí na obou stranách. Těch gólových měli o něco více hostující Jestřábi, ale v první třetině čekali na branku marně.

O to lepší měli vstup do druhého dějství. Na počátku první gólové akce zápasu byl brankář Slovák, který rychle rozehrál puk na kapitána Lukáše Dubu. Ten v přečíslení dva na jednoho nic nevymýšlel a raději sám zakončil střelou pod víko Tihlářovi svatyně.

Od této chvíle se čím dál častěji začali dostávat ke slovu domácí Zubři. Ti hledali recept na prostějovského gólmana přes půl hodiny hry. Až v přesilové hře od modré vypálil Faltýnek a jeho dělovku zastavila až síť Slovákovy branky.

Druhý gól zápasu mohl ve třetí třetině vstřelit Duba, jenže tváří v tvář gólmanovi tentokrát neuspěl.

Remízový stav platil až do 49. minuty. To zvrátili vedení na svou stranu Zubři.

Při prostějovském oslabení přišel Duba navíc o hokejku a Jestřábi chvíli hráli prakticky ve třech. Toho využil znovu Faltýnek, který střelou z mezikruží podruhé rozjásal přerovský stadion.

Domácí byli nahoře a své vítězství ještě potvrdili dalšími dvěma brankami. Nejprve se zcela sám před Slovákem ocitnul Sprušil, který se v zakončení nemýlil a dvě minuty na to z dalšího přečíslení udeřil Hanák, který tak napsal symbolickou tečku v druhém hanáckém derby letošní sezony.

„Dvě třetiny zápasu byly poměrně vyrovnané, ale nakonec utkání rozhodla naše zbytečná nedisciplinovanost. Přerov díky třetí třetině vyhrál zaslouženě, my jsme si zápas bohužel prohráli sami," uvedl pro klubový web kouč Jestřábů Petr Zachar.

„První třetina z naší strany nebyla úplně dobrá, pak se ale zlepšila v druhé části hry. To jsme potvrdili i ve třetí třetině, kdy jsme soupeře hodně zatlačili a přidali další góly. Myslím si, že naše vítězství je zasloužené," řekl po zápase kouč vítězného celku Lubomír Oslizlo.

HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 32. Faltýnek (Ditrich), 49. Faltýnek (Kotásek, Sedlák), 53. Sprušil (Menšík, Kohút), 55. Hanák (Kočara, Kotásek) – 21. Duba (Slovák, Šimo). Rozhodčí: Škrobák – Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 4:6 navíc Hanák 10.min. OT – Halouska 5min. + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváků: 2230.

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek – Kolář, Sedlák, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Sprušl, Kohút – Kundrátek, Sršeň, Palička. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Prostějov: Slovák – Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Doseděl, Staněk, Kolibár – Šimo, Duba, D. Šebek – Žajgla, Meidl, Čuřík – Coufal, Kryl, Stráněl – Matoušek, Bartošek. Trenér: Petr Zachar.

Miroslav Mazal