První třetinu začali daleko aktivněji domácí. Zubry zatlačili do jejich obranného pásma a točili si jejich beky. Především druhý útok ve složení Černý, Šebek a Zachar dělal hostům značné potíže, ale bez zakončení. První střelu na Vojtkovu bránu vyslal až Popelka, ale gólman Zubrů byl připraven. Skóre se otevřelo až v sedmé minutě, před prostějovskou brankou došlo k závaru a ke kotouči se jako první dostal Matěj Málek, který si položil Vrbu a poslal svůj tým do vedení. Jestřábi zůstali zaskočeni, trenér Zachar okamžitě vystřídal brankáře, za Vrbu přišel Lukáš Vydržel.

Zbytek dvacetiminutovky však patřil hostům. Ditrich a Sakrajda několikrát zahrozili. Ale v poslední minutě přišla domácí radost, když se prosadil po Popelkově přihrávce Kovařík. Do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Druhou část zahájili svým tlakem Zubři. Vydržel si však hlídal svou svatyni a nepropustil do ní žádnou střelu. Navíc přišel trest pro Jestřáby za příliš mnoho hráčů na ledě.

Přesilovka hostů ukázala, nakolik je utkání napjaté. Kumstát s přerovským Ferencem se do sebe okamžitě pustili. Bitkám se v této třetině dařilo, hned třikrát museli rozhodčí zasáhnout proti pěstem hokejistů. V polovině třetiny došlo k závažnému zranění obránce Kolibára, který po nárazu do mantinelu odešel do kabiny za doprovodu lékaře s podezřením na zlomené zápěstí. Na obou stranách se stále dařilo brankářům Vojtek vykryl Černého, Dubu i Kumstáta, ale i Vydržel zůstal nepřekonán, a tak po čtyřiceti minutách byl stav stále nerozhodný 1:1.

Třetí dvacetiminutovka pokračovala útočným hokejem. Největší šanci měla dvojice Janota a Kovařík, ale jejich pokus zneškodnil skvělý Vojtek. Gólově se prosadil až Robin Ševčík, který z mezikruží tvrdou ránou prostřelil přerovského brankáře. Vedení Prostějova netrvalo ani minutu, když hned z prvního útoku propasíroval kotouč za Vydrželova záda Radomír Pala. Vyrovnaná hra pokračovala až do samotného závěru. po šedesáti minutách byl stav 2:2.

Vítěze neurčilo ani prodloužení, a tak se muselo pokračovat v samostatných nájezdech, ale i v nich vynikali brankáři. Postupně se neprosadili Hanák, Handl, Brančík a Jedlička. V poslední sérii nedal ani přerovský Ditrich, naopak hrdina zápasu Robin Ševčík proměnil a daroval tak Jestřábům domácí výhru.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC ZUBR PŘEROV 3:2 po sn. (1:1,0:0,1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Kovařík (Popelka), 50. Ševčík, Ševčík – 7. Málek (Faltýnek), 50. Pala (Goiš, Málek). Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (7. Vydržel) – Kumstát, Kolibár, Jedlička, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža – Handl, Zachar, Duba, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka, Kovařík. Trenér: Petr Zachar.

HC Zubr Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Běhal, Málek – Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Brada, Kundrátek, Hanák, Matušenko, Blinka, Jeneba. Trenér: Pavel Sedlák.