Dnes od 17 hodin se totiž v Přerově proti sobě postaví v úvodním kole soutěže Zubři a Jestřábi.

Peprnější zápas v rozpisu druhé nejvyšší soutěže v prvním kole nenajdete.

Jestřábi do Přerova přilétají s touhou po odplatě za loňské předkolo play-off, v němž jim Zubři po parádní vyhecované sérii sebrali postup do elitní osmičky. Tedy hlavně jejich fanoušci.

„Myslím, že tohle už je spíše zapomenuto. Přeci jen už hlavně v Prostějově mají jiné mužstvo. Noví hráči nemají žádný vztah k loňské sérii a začíná nová sezona,“ zmínil trenér Zubrů Kamil Přecechtěl.

Jeho tým v přípravě odehrál celkem jedenáct utkání a hned osmkrát se radoval z výhry. Zdá se, že Přerované mají výbornou formu a na papíře silný stabilizovaný kádr. K tomu navíc domácí prostředí. Jak ale praví známé klišé – derby nezná favorita.

„Nevím, proč bychom měli být favoritem my. Prostějov má stejně kvalitní tým. V minulé sezoně to většinou byla krásná vyrovnaná utkání, která často končila v prodloužení. Něco podobného očekávám i letos,“ uvedl kouč Přerova.

Napětí před začátkem sezony by se i v modrožluté kabině dalo krájet.

„Kluci se nesmírně těší na derby, přijde velká návštěva, bude skvělá atmosféra, postaví se proti sobě dva kvalitní celky. Co víc si přát,“ dodal Kamil Přecechtěl.

Modrožlutý pochod v Přerově
OBRAZEM: Přerovem prošel modrožlutý pochod

JESTŘÁBI SE MUSÍ SEHRÁT

V Prostějově se už na první zápas sezony také těší, ale zvláštní očekávání před derby s Přerovem nepanují.

„Jsem hlavně rádi, že už začne sezona. Příprava byla dlouhá. Je jedno, jestli hrajeme v Přerově nebo někde jinde. Hlavní je odevzdat kvalitní výkon,“ konstatoval trenér a manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Na druhou stranu ale prostějovský kouč přiznává, že regionální derby mají zvláštní atmosféru.

„Zápas v Přerově má vždycky větší náboj. Stejně je to i s Šumperkem nebo dalšími moravskými týmy,“ uvědomuje si Vykoukal.

Prostějov odehrál v letní přípravě sedm zápasů s bilancí tří výher a čtyř porážek. Vrcholem byl zápas s extraligovými Pardubicemi, které Jestřábi na domácím ledě zdolali 2:1.

V generálce se ale Prostějovu nedařilo, když ve Vsetíně inkasoval v první třetině čtyři branky a nakonec odjel s porážkou 2:6.

Vykoukal přesto hodnotí přípravné období pozitivně. „Na ty okolnosti se příprava povedla. S Pardubicemi to byl excelentní výkon, ale poslední zápas nám sice nevyšel v té první třetině, kterou jsme neodehráli tak, jak jsme měli,“ chválí trenér Prostějova.

V kádru Jestřábů nastal během letní pauzy pořádný průvan a tým se stále ještě sehrává. Oproti loňskému ročníku bude muset Vykoukal pracovat s užším kádrem.

„Těch změn bylo hodně, takže si to ještě bude chvilku sedat, ale snad se nám podařilo nějaké dvojičky a trojičky najít. Kádr je letos strašně úzký a vyrovnanost lajn není tak velká jako v minulé sezoně, kdy jsme měli tři vyrovnané řady,“ trápí šéfa prostějovské střídačky.

Trénink malých Jestřábů. Ilustrační foto
Mladí Jestřábi dolétali. Svaz vyloučil všechna družstva ze soutěží