Gólman, který začínal v Třinci, prošel si polskou nejvyšší soutěž a po krátkém angažmá na jihu Čech se nyní přestěhoval na Hanou. H

ned v prvním svém zápase v Havířově nastoupil jako dvojka, ale trenér Zachar jej poslal do brány na nájezdy. Raszka všechny zlikvidoval a dopomohl Jestřábům k výhře.

Ve středu již bránil prostějovskou svatyni od začátku utkání. Dostal po skvělém výkonu pouhé dva góly, čímž přispěl k porážce Nového Jičína 5:2.

„Myslím si, že duel s Novým Jičínem byl pěkný zápas. Jsem spokojený nejen s výsledkem, ale i s hrou. Musím říct, že už v Havířově mě úroveň druhé ligy překvapila, v dobrém slova smyslu. Čekal jsem, že tempo bude pomalejší. Ale dá se říct, že se zde hraje na úrovni první ligy," chválil kvalitu druholigových zápasů Ondřej Raszka.

Mladý brankář se překvapivě ukázal už na ledě Havířova, kdy na nájezdy vystřídal do té doby skvělého Vrbu.

Hrál s nejhorší obranou v lize

Raszka si poradil se čtyřmi soupeřovými pokusy a vybojoval, tak Jestřábům dva nečekané body. I v zápase s Jičínem vychytal jedno trestné střílení a dva samostatné úniky.

„Určitě se necítím být expertem na nájezdy. Všechny ostatní, na které jsem letos nastoupil, jsem pustil. Ona je to vždycky loterie. Padesát na padesát, buď to vyjde, nebo ne," skromně vysvětloval Raszka a dodával:

„Minule jsem vůbec nečekal, že půjdu na nájezdy. Byla trošku zima, ale vyšlo to."

Prostějov má dlouhodobě problémy s obranou. Hráči mnohdy zapomenou na své úkoly a dochází k velmi nepříjemným situacím před bránou Jestřábů.

„V obraně jsou sem tam závary, ale to je všude. Působil jsem v Písku a tam byla prakticky nejhorší obrana v první lize. Jsem na takové věci zvyklý a doufám, že to bude jenom lepší a lepší," přála si nová posila LHK.

Pro Raszku je Prostějov první druholigovou zastávkou. Gólman si zahrál v první lize a dokonce i v polské nejvyšší soutěži.

„Soupeři z druhé ligy jsou pro mě neznámí. V každém týmu, se ale najdou kluci, se kterými hraju od mládeže. Takže se známe, pozdravíme se. Třeba v Havířově je spousta hráčů, se kterými jsem se potkal v třinecké juniorce," prozradil Raszka.

Top polské ligy je někde jinde

Samozřejmě se nevyhnul ani srovnání s Polskem:

„Řekl bych, že zápasy v druhé polovině tabulky byly takové jak tady. Ale top polské ligy byl někde jinde. Na daleko lepší úrovni."

Raszka zažívá letos zvláštní sezonu. Nejprve se zranil, po doléčení nastoupil na měsíc do posledního týmu první ligy a následně přestoupil k Jestřábům.

„Polovinu sezony jsem musel nechat kvůli zranění. V Písku jsem byl jen na měsíc, rozchytával jsem se a hledal jsem nové angažmá. Přišla nabídka z Prostějova. Neobjevilo se už nic jiného a navíc to mám blízko domu, takže jsem kývl," odůvodňoval svou přítomnost mladý gólman.

Příchod nového muže do kádru doprovázela také skvělá forma dosavadní jedničky Adama Vrby. Ten jak proti Porubě, tak proti Havířovu předváděl skvělé výkony. Přesto v duelu s Novým Jičínem sáhl kouč Zachar po Raszkovi.

„S trenérem jsme byli domluveni již předem, že proti Novému Jičínu nastoupím," prozradil Raszka.

O roli jedničky se poperou

Nováčka v červenobílém dresu překvapila především pozápasová děkovačka prostějovským fanouškům:

„Děkovačka byla super. Nic takového jsem ještě nezažil. A musím říct, že se mi to moc líbilo," usmíval se brankář.

O roli prostějovské jedničky se nyní musí oba brankáři poprat.

Vrba i Raszka nyní předvádí, že na tento post mají. O jejich další budoucnosti rozhodnou závěrečná klání základní části.

„Nevím, jak se budeme střídat. Trenér Zachar říkal, že by nás chtěl ještě prostřídat, ale konkrétně nevím jak. Já bych samozřejmě chtěl chytat každé klání, ale ani střídání mi nedělá žádné problémy," uzavřel Ondřej Raszka.