Jestřábi nastoupili opět bez opor Divíška s Žalčíkem a diváci moc branek neviděli. Hlavní úlohu sehráli brankáři a obrana obou mužstev.

V prvních dvaceti minutách branka nepadla.

„Začali jsme trošku vlažně. Bylo to hodně opatrné z obou stran. Nějaké šance jsme měli, ale bohužel trápí nás koncovka. Jinak zezadu jsme hráli parádně, kluky musím pochválit,“ okomentoval první část utkání prostějovská jednička v brance Jakub Neužil.

„V obraně jsme snad neudělali chybu. Z tohoto pohledu to byl z naší strany jeden z nejlepších zápasů, co jsme tady odehráli. Bohužel koncovka je žalostná,“ řekl prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Jestřáby trápila koncovka i minule v Ústí nad Labem.

„Měli jsme tam vyhrát, protože šancí jsme měli opravdu hodně. Dneska to stejné, pořád to cpeme do prázdné brány, místo toho, abychom vystřelili,“ vrátil se k předchozímu utkání prostějovský trenér.

„Nedali jsme tam tolik gólů, kolik jsme potřebovali,“ doplnil Neužil.

Mikliš otevřel skóre

První gól viděli diváci na prostějovském zimním stadionu až tři minuty před koncem druhé periody. Postaral se o něj Ondřej Mikliš.

Ve třetí třetině odehráli Hanáci asi nejlepší pasáž zápasu. Bohužel místo toho, aby přidali druhou branku, soupeř čtyři minuty před koncem zápasu nenápadnou střelou srovnal.

„Já jsem to vůbec neviděl. Přede mnou byli asi tři hráči. Snažil jsem se povyjet, věděl jsem, že střílí, ale vůbec nevím, kudy mi to propadlo,“ líčil detaily obdržené branky hráč s jedničkou na zádech.

„My jsme si to blbě rozebrali. Snažil jsem se řvát ze střídačky, protože jsem tušil, že je něco špatně a že to hoří. Dva body ale bereme“, dodal Vykoukal.

V prodloužení branka nepadla a tak musely rozhodnout nájezdy.

„Já nájezdy nějak neřeším. Snažím se chytat, nesoustředím se na to, jestli dáme nebo nedáme gól. Mým úkolem je pochytat pět nájezdů. Dnes to byly čtyři, naštěstí jsme dali o gól více,“ vyprávěl Neužil.

Zápas se štěstím rozhodl Zdeněk Čáp, který si tak připsal první branku v dresu Jestřábů.

„Všechny tři góly, co padly, byly takové ušmudlané. My jsme rádi za ty dva body, které jsme vyválčili,“ doplnil na závěr Neužil.

Další zápas čeká prostějovské hokejisty hned v pondělí, když od 18 hodin hrají na ledě Litoměřic.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Mikliš (Venkrbec, Čáp), rozh. náj. Čáp – 56. Bilčík (Havlát, Střondala). Rozhodčí: Přikryl, Obádal, Měkýš, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1834.
Prostějov: Neužil – Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant, Mikliš – Račuk, Starý, Nouza – Karpov, Venkrbec, Prokeš – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík. Trenér: Jiří Vykoukal.
Třebíč: Do. Svoboda – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Bilčík, Furch – Vodný, Střondala, P. Kratochvíl – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Tadeáš Král, Paták – M. Novák, Škvrně, Havlát. Trenér: Martin Sobotka.

Autor: JIŘÍ HORÁK