„Byť se to tak může zdát, úplně zadarmo to dnes nebylo. Šumperk poměrně dost hrozil směrem dopředu. Mají tam navíc celkem šikovné hráče. My se ale také do šancí dostali a zaplať pámbů nám to tam už konečně napadalo. Musím ale uznat, že jsme měli jednoznačně více ze hry. I dozadu jsme hráli hodně zodpovědně," těšilo nyní už dvaatřicetiletého tahouna Jestřábů.

Draci dokázali své plameny chrlit až do 27. minuty, kdy právě Ostřížek vstřelil druhý týmový a svůj první gól v zápase. Do té doby totiž měli poměrně dost elánu po ne úplně špatné první třetině a také po vyrovnání na 1:1, které přišlo z hole Filipa Eliáše po necelých třech minutách té druhé.

„Myslím si, že je to definitivně zlomilo. Pak jsme ale zase měli pasáž, ve které jsme trošku vypnuli. V té jsme dostali korigující gól. Nakonec jsme to ale celkem pohodově doklepali," pochvaloval si.

Chance liga: Prostějov - Šumperk
FOTO a VIDEO: Derby mezi Jestřáby a Draky rozhodl hattrickem oslavenec Ostřížek

Tento zápas byl pro domácí hráče přelomový i v tom, kolik se jim podařilo vstřelit branek. Pět v jednom zápase jich totiž dali v letos úplně poprvé. Jejich dosavadním maximem bylo číslo tři. Toho dokázali sice dosáhnout hned třikrát, jen jednou to však stačilo na plný počet bodů.

„Podobnou výhru jsme už potřebovali jako sůl. Vždy jsme si zatím totiž dokázali vypracovat plno šancí, ale nepadalo nám to tam. V Chrudimi nás vyčapal gólman a doma s Jihlavou také. Vždy jsme k tomu navíc dělali obrovské boty vzadu," vysvětloval Ostřížek.

Mít narozeniny a v ten den skórovat, tomu se říká pěkný dárek. Dát ale v tento slavnostní den hattrick, tak to už se jen tak nevídá. A říká si to samozřejmě o pořádné zkasírování v kabině.

10. kolo FNL: Prostějov - Sparta B
FOTO: Prostějov znovu padl. Proti Spartě B nepodržel ani gólman

„Narozky už mám naštěstí předplacené," směje se. „Ale ten hattrick se mi samozřejmě nevyhne. Už jsem klukům do kabiny vypsal nějaké zákusky, takže si alespoň pošmáknou," dodal stále ještě s úsměvem na tváři.

Příští kolo Jestřáby zavede na Valašsko, do Vsetína. Ten po excelentním vstupu do sezony, kdy zvítězil v úvodních pěti kolech, nyní už dvakrát po sobě prohrál. A byť je stále v prvoligové tabulce první, dá se očekávat, že svěřenci Jana Srdínka už v takovém laufu nebudou.

„Do každého zápasu musíme jít na sto procent. To je alfa a omega všeho. Musíme hrát ještě zodpovědněji dozadu, jednodušeji dopředu a neztrácet zbytečně puky. Takhle se pak dá hrát naprosto s každým. Samozřejmě to ale bude těžký soupeř. Navíc u nich doma. Těším se na tu atmosféru. Ještě nikdy jsem tam totiž nehrál," snaží se ale Ostřížek soustředit pouze na výkon svůj a svého týmu.

Prostějov Opavu dlouho trápil, ale v posledních dvaceti minutách hry inkasoval tři branky. Martin Hirsch
Na druhou ligu nikdy nezapomenu, priority se už ale změnily, říká Martin Hirsch

A na závěr ještě dodal, jak to bude mít s oslavou. „S přítelkyní jedeme na chatu. Tam si tedy asi nějaké to pivo otevřu a uděláme si pěkný den volna. A lehce to oslavím."