Prostějovský kouč Jiří Vykoukal po utkání žehral na nedisciplinovanost hráčů. Ti putovali celkem devětkrát na trestnou lavici a Benátky proměnily v gól hned čtyři přesilovky.

„Pokud budeme hrát pět na pět, tak budeme vyhrávat. Ale ta vyloučení nás dnes zlomila. Vstup do utkání jsme měli dobrý, ale stupidními fauly jsme stejně jako se Vsetínem dostali soupeře do hry,“ zlobil se Vykoukal.

Jeho svěřenci sice začali nadějně a po Žálčíkově trefě vedli, Benátky však během necelé minuty skóre otočily, když dvakrát využily přesilovou hru. Pak se sice znovu prosadil Žálčík, ale půl minuty před koncem první části daly Benátky další přesilovkový gól a znovu se ujaly vedení.

Za vyloučení Hanáci pykali i ve druhé třetině, když faul Michaela Foltýna potrestal Marek Zachar.

„Zase jsme udělali chybu. Říkali jsme si, že i když tlačíme, nesmíme propadnout a samozřejmě jsme pak propadli. Soupeř toho využil a odskočil na dva góly,“ litoval kouč Jestřábů.

Ve třetí třetině se Hanáci sice po Divíškově brance přiblížili na dostřel, ale po akci do otevřené obrany vzápětí Benátky přidaly další gól. V čase 56:21 zahájil Prostějov hru bez brankáře a po necelé minutě přišel další kontaktní gól zásluhou Račuka. Zbytek power-play už ale tak úspěšný nebyl a domácí veterán Radek Duda gólem do prázdné branky definitivně rozhodl.

Nahuštěný program hokejové Chance ligy pokračuje už ve středu, kdy Jestřábi doma od 18 hodin přivítají Jihlavu. A úkol pro prostějovské hráče bude jasný: vyhnout se zbytečným faulům.

„Podíváme se na to a s hráči to probereme. Když hrajete ve čtyřech, je to celé rozbité. Nemáme tempo a celý herní plán se nám rozpadne. Dali jsme soupeři přesilovku pět na tři. Z naší přesilovky pak uděláme oslabení tři na čtyři. Takové věci zkušený manšaft nemůže dělat,“ ví dobře Jiří Vykoukal.

HC Benátky nad Jizerou - LHK Jestřábi Prostějov 6:4 (3:2, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Kolmann (Niko, Šír), 9. J. Mikyska (Duda, T. Hanousek), 20. Kolmann (Niko), 38. M. Zachar (Šír, Duda), 54. Husa (Braid), 59. Duda – 5. Žálčík (Račuk, Venkrbec), 16. Žálčík (Karpov, J. Zdráhal), 51. Divíšek (Nouza, Prokeš), 58. Račuk (Divíšek). Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 205.
Benátky: Schwarz – Niko, Kolmann, Kunst, Hanousek, Maier, Husa, Jan Bednář – Zachar, Mikyska, Duda – Psota, Chrtek, Špaček – Průžek, Šír, Braid – Wiencek, Burda, Rychlovský. Trenér: Jiří Kudrna.
Prostějov: Neužil – Kolář, Zdráhal, Mikliš, Havlík, Rašner, Foltýn, Kellner – Nouza, Divíšek, Starý – Račuk, Venkrbec, Dvořáček – Žálčík, Karpov, Luňák – Krejčiřík, Prokeš, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.