„Roman dlouhodobě patří k nejšikovnějším pravákům. Je to velmi kvalitní hráč. Loni jsme šikovného praváka postrádali, takže doufáme, že bude ten pravý. Je velmi silný v přesilových hrách,“ uvedl na adresu 28letého útočníka Jiří Vykoukal, trenér a sportovní manažer Prostějova.

Jestřábi na svém oficiálním webu uvádějí, že „vyhráli souboj o Romana Chloubu“, z čehož lze vydedukovat, že o něj byl zájem i z jiných celků.

Aby ne. Dohromady v Chance lize odehrál 345 zápasů s bilancí 101 branek a 113 asistencí. V extralize pak odehrál 93 zápasů (10+7).

Mezi jeho nejpovedenější sezony patří bezpochyby ta poslední, kde si v dresu trápící se Kadaně za 27 zápasů připsal 30 bodů (13+17), což je jeho maximum a v týmovém bodování skončil druhý za Jaroslavem Kůsem. Navíc jako jediný z týmu si dokázal udržet průměr více jak bod na zápas.

Minulý ročník dohrával v dresu Ústí nad Labem, nastoupil tam však jen k třinácti utkáním, během nichž zapsal osm bodů (3+5).

VYTVOŘÍ ÚDERNÉ DUO S RAČUKEM?

„Potenciál tohoto hráče převyšuje první hokejovou ligu, ale zatím se mu nepodařilo, i kvůli spolupráci Chomutova s Kadaní, natrvalo prosadit v české nejvyšší soutěži,“ okomentoval Chloubův příchod i marketingový manažer Prostějova Štefan Žigárdy.

Jak Jestřábi uvádí v tiskové zprávě na svém webu, rádi by, aby vytvořil úderné duo s jiným bývalým hráčem Chomutova Markem Račukem.

„Na druhou stranu směrem dozadu už to tak dobré není, takže tady vidím oblast, na které s ním budeme muset zapracovat,“ upozornil Vykoukal.

V minulé sezoně nasbíral v součtu zápasů za Kadaň a Ústí -28 bodů do tabulky pravdy. Na jeho obranu je však nutno podotknout, že v těchto týmech se našli i hráči s daleko horším hodnocením.

KARIÉRA SPJATÁ HLAVNĚ S CHOMUTOVEM

Chlouba se narodil v Chomutově. Ve 14 letech jej ale opustil a vydal se na zkušenou do Liberce, jelikož Chomutov neměl odpovídající mládežnické kategorie.

Za tři sezóny se k Pirátům vrátil. Tam nakoukl poprvé do dospělého hokeje a s juniorkou v ročníku 2011/2012 slavil titul mistra české republiky.

Má za sebou i starty v mládežnických reprezentacích.

Od ročníku 2010/2011 pendloval mezi Piráty a Kadaní. Po postupu Chomutova do extraligy se snažil prosadit natrvalo do kádru Pirátů, to se mu však nepovedlo. Proto sbíral starty především v Chance lize za tým Kadaně.

JIŘÍ HORÁK, DAVID JAHODA