Petr Chlán se narodil v Ústí nad Labem. S hokejem začínal v Bílině, ze které se poté přesunul, stejně jako Ouřada, do Teplic. Odtud oba dva putovali do chomutovské akademie.

Zde Chlán postupně prošel všemi mládežnickými extraligovými kategoriemi až do juniorky. V té odehrál v posledním ročníku asi nejlepší sezónu, když ve 47 zápasech stihl vstřelit 41 branek a stal se druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

„Petr je dalším mladíčkem v našem týmu pro příští sezonu. Stejně jako Kryštof je to ambiciózní hráč s velkým potenciálem do budoucna. Je to konstruktivní hokejista s výborným vnímáním hry. I u něj platí, že každý den udělá krok dopředu ve své kariéře,“ charakterizoval posilu kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.

Zkušenosti má Petr i s dospělým hokejem. V ročníku 2017/2018 stihl devět zápasů za Kadaň s bilancí jedné branky. V tom samém roce si připsal také tři starty za reprezentaci do devatenácti let.

Minulý ročník své zkušenosti s dospělým hokejem ještě obohatil, když okusil ve dvou zápasech druhou ligu v dresu Mostu (0+1), stihl tři zápasy v Chance lize za Ústí nad Labem (2+1) a připsal si také své první starty za extraligové áčko Chomutova. Celkem v extralize odehrál pět zápasů (2+0).

Zatímco Ouřada je ročníku narození 2000 (a bude považován za juniora i v příští sezoně), Chlán se narodil v roce 1999. Status juniora už tedy mít nebude, tudíž již nemůže nastoupit v juniorské kategorii.

Autor: Jiří Horák