Začátek utkání takové kanonádě však nenasvědčoval. V první třetině, která nabídla divákům atraktivní hokej s šancemi na obou stranách, branka nepadla.

„Nějaké šance jsme v první části měli. Bohužel jsme je stejně jako soupeř nedokázali proměnit,“ litoval hlavní trenér prostějovského celku Jiří Vykoukal.
Gólový pytel se roztrhl až ve druhé periodě.

Jestřábi v ní dokázali během jedenácti minut zásluhou Meidla, Žálčíka a dvakrát skórujícího Dvořáčka čtyřikrát překonat Dolejše v brance domácích a určili tak jednoznačný směr dalšímu průběhu zápasu.

„Druhá část nám střelecky vyšla. Odskočili jsme na více brankový rozdíl, což nám dodalo klid a základ pro to, abychom mohli vyhrát,“ přidal Vykoukal.
Domácí výsledek korigovali v poslední části, když se jim dvakrát podařilo dostat puk za záda Neužila.

Hanáci však pozadu nezůstali a přidali také dvě branky. O jednu z nich se postaral i Petr Krejčí, pro kterého to byla první trefa mezi seniory.
Domácí už více nestihli a prohráli o čtyři branky. Jestřábi jim navíc uštědřili čtvrtou porážku v řadě a nejvyšší prohru v sezoně na vlastním ledě.

„Třetí třetina se prakticky jen dohrávala. Hlídali jsme si hlavně výsledek. Pro nás to jsou důležité tři body do tabulky. Jsem za ně rád,“ dodal závěrem.

Prostějov se i nadále drží v první osmičce zaručující postup do play – off.

Další zápas čeká Jestřáby v pondělí 11. února, když na domácí půdě vyzvou od 18 hodin třetí tým tabulky Kladno.

HC RT TORAX Poruba 2011- LHK Jestřábi Prostějov 2:6 (0:0, 0:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 46. Toman (Ollender, Ďurač), 54. Dufek (Jáchym) – 25. Meidl (Pšenička, Krejčí), 31. Žálčík (Račuk, Starý), 33. Dvořáček (Meidl, Pšenička), 36. Dvořáček (Pšenička), 44. Meidl (Prokeš, Mikliš), 47. Krejčí (Venkrbec, Prokeš). Rozhodčí: Čech, Skopal – Lukš, Komínek. Vyloučení: 5:3, navíc Husa (POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 560.

Poruba: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Mamajev, Šnajnar, Pastor, Padrnos, Janošek – Káňa J., Kanko, Illéš – Guman, Jáchym, Dufek – Ďurač, Toman, Alexejev – Häring, Václavek, Ollender. Trenér: Miloš Holaň

Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Bažant – Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Krejčiřík, Pšenička, Dvořáček – Venkrbec, Meidl, Prokeš. Trenér: Jiří Vykoukal