„Určitě bych bral na úvod trošku lehčího soupeře. Vybrat si, ale nemůžeme. Doufám, že to bude kvalitní duel, který zvládneme. Musíme k Přerovu přistupovat, jako ke kterémukoliv soupeři a řádně se připravit," popsal své pocity prostějovský kouč Petr Zachar.

Derby mezi Prostějovem a Přerovem již tradičně slibuje pohledný a napínavý hokej. Utkají se totiž první mužstvo se třetím. „Přerov je nepříjemný soupeř. Hraje agresivní hokej a v kádru má samé zkušené hráče. My se s tím, ale musíme vyrovnat. Zvládli jsme to v posledních třech zápasech, tak snad na to navážeme," popsal soupeřovu sílu Zachar a rovnou dodal: „Oproti zápasu na jejich ledě se nebudou tak tlačit před branku."

Na zápas se také těší asistent přerovského trenéra Lubomír Václavíček: „Čeká nás prestižní derby. Musíme předvést poctivý výkon. Pokud i na ledě zabojujeme, tak můžeme pomýšlet na body."

Ty Zubři potřebují, i když si po nepřesvědčivých výkonech z posledních kol vylepšili pošramocené renomé domácí výhrou nad Opavou. „Věřím, že nám právě vítězství nad Opavou pomůže odrazit se k lepším výsledkům," poznamenal Václavíček.

Se zkušeným Kumstátem

Prostějovu by měla v zadních řadách pomoct další staronová tvář klubu, ostřílený bek Pavel Kumstát. „Předběžně by měl nastoupit, před zápasem se může stát cokoliv, ale pokud se nic nestane, tak půjde na led," potvrdil příchod nové posily Zachar.

Kumstátova úloha je jasná, do obrany přináší hlavně zkušenost.

„Má za sebou čtrnáct sezon ve vyšších soutěžích, takže je to obrovská zkušenost. Pomoci by nám měla i jeho tvrdá střela a držení puku," vysvětlil Zachar, který také prozradil, jak probíhalo jednání mezi Kumstátem a klubem: „Ráno jsem Pavlovi zavolal, jestli má zájem. Večer, když jsem mu volal podruhé, tak to přijal. Jednání bylo krátké a jednoduché."

Toto tradiční derby přináší netradiční čas, hrát se bude totiž až ve čtvrtek od 18hodin.

„Posun byl jasný. Ve středu se v Prostějově hrála Liga mistryň ve volejbale, takže by byla hloupost krýt dvě sportovní akce. Samozřejmě je nevýhodou, že nebudeme mít dostatečný odpočinek před sobotním zápasem v Novém Jičíně," podotkl Zachar.

Bitva o Hanou začne ve čtvrtek v 18 hodin na prostějovském zimním stadionu.