„Bylo to dobré, ale pořád tam máme taková ta hluchá místa. Stává se třeba, že osm minut hrajeme dobře a pak nastane tříminutový výpadek,“ hledá hbitý útočník ještě určité rezervy ve výkonu prostějovského mužstva.

Přesto ale věří, že na dobrý začátek Jestřábi naváží i v dalších zápasech.

„Když neusneme na vavřínech, tak dokážeme porazit každého a sezona může být hodně úspěšná,“ prohlašuje pětadvacetiletý forvard.

Proti Frýdku jste se konečně trefil i v ligovém utkání.
Potěší to, protože ve dvou předchozích zápasech se mi moc nedařilo. Jsem rád, že to tam spadlo, ale tolikrát jsem to říkal již v Olomouci: my jsme s klukama hlavně rádi, že nám vyšel start. Jsme v laufu a důležité bude, abychom to převedli i do zápasů s těžkými soupeři a zůstali na stejné vítězné vlně.

Hned ve druhé minutě jste před bránu soupeře vletěl jako raketa a vstřelil gól. Můžete popsat celou akci z vašeho pohledu?
Dostal jsem dobrý puk do jízdy a pak jsem už jen zavřel oči a vystřelil. Ani jsem neviděl, jak to tam padlo, protože jsem spadl na zem.

Při druhé brance vám konečně vyšel blafák, který se vám v předchozích utkáních moc nedařil.
Já u těch nájezdů pořád vymýšlím a teď jsem to v rychlosti potáhl, gólman tam brzo lehnul a pak už jsem to dával do prázdné.

Jste maximálně spokojeni, nebo ve výkonu ještě nalézáte určité chyby?
Bylo to dobré, ale pořád tam máme taková ta hluchá místa. Stává se třeba, že osm minut hrajeme dobře a pak nastane tříminutový výpadek. Je to zbytečné, protože pak je to takové vlažné, nejsme v tempu a našeho gólmana necháme zbytečně vytrápit. Tohle ještě musíme vyladit, protože s těmi těžšími soupeři by se nám to mohlo vymstít.

Byla ta hluchá místa zapříčiněna také vaším vysokým vedením?
Určitě, rychlé góly ukolébají každý mančaft. Hokej se hraje na šedesát minut a gólů teď padá hodně. Kolikrát jsem zažil, že vedení 3:0 se otočilo na opačnou stranu. My tyto výpadky prostě nesmíme mít.

Proti Frýdku jste odehráli hodně oslabení, která jste až na jednu výjimku dokázali s přispěním brankáře Slováka ubránit. Je to povzbuzující fakt?
Rozhodě, hráli jsme výborně oslabení pět na čtyři. Trénujeme rychlý přístup, takže se snažíme, aby měl soupeř co nejméně prostoru. A vyšly nám i ta dvojnásobná oslabení. Jirka Slovák tam měl výborné dva zákroky, podržel nás a konečně se taky chytil. Těch střel na něho moc nejde a vždycky dostane nějaký blbý gól. Takže konečně teď udělal perfektní zákroky a zase to půjde nahoru.

V tabulce jste na první místě. Je to start podle vašich představ?
Je to příjemné, ale my se musíme dívat na každý zápas. Teď to teprve přijde. Budeme hrát s těžšími soupeři a my to musíme převést do dalších zápasů.

Diváci vás skvěle povzbuzují nejen v domácích zápasech, pomáhají vám hodně?
Je super. Když jsme hráli v Rosicích a přijelo tam dvě stě tři sta lidí, tak to byla paráda. Připadali jsme si tam jako doma. Hokej se hraje pro lidi a v Prostějově je po hokeji hlad. Je vidět, že když se budou předvádět dobré výsledky, tak lidi budou chodit.

Daří se vám na ledě, takže to je ten nejlepší lék na to případné zklamání, že nehrajete první ligu?
Já jsem to říkal hned na začátku, že zklamaný určitě nejsem. Chci podávat co nejlepší výkony a maximálně pomoci Prostějovu. Jestli to je první liga, extraliga nebo druhá liga je úplně jedno. Chtějí tady odčinit ty dvě špatné sezony, takže já chci s klukama bojovat a hrát dobře. Myslím, že mančaft se tady udělal tak silný, že když neusneme na vavřínech, tak dokážeme porazit každého a sezona může být hodně úspěšná.

Miroslav Mazal