Jestřábi na soupeře vlétli jak se patří a hned v první třetině nastříleli čtyři góly. Na žádné trefě ale třetí útok tvořený bratry Šebky a Michalem Bartoškem podíl neměl. Vše začalo až od druhé poloviny zápasu.

„Vzhledem k začátku zápasu to na čtyři góly určitě nevypadalo. V první třetině se nám tam motaly puky, odskakovaly nám a moc nám to nešlo,“ řekl Patrik Šebek, který svůj první gól vstřelil v osmadvacáté minutě. Pak se trefil ještě třikrát v závěrečné třetině.

„Díky za to, že to tam napadalo, ale hlavní je, že se vyhrálo,“ prohlásil skromně sedmadvacetiletý forvard.

Bratrská dvojice Šebků zářila již v předchozím zápase proti Technice. V Rosicích si připsali dohromady šest bodů, když se více dařilo pro změnu pětadvacetiletému Davidovi, který dal dva góly a přispal další dvě asistence.

„Že nám teď vyšly dva tři zápasy opravdu nic neřeší. Sezona je dlouhá a krize může přijít na každého,“ zůstává nohama na zemi starší z bratrské dvojice.

19 góĺů za 3 zápasy

Jestřábi zvládli první tři zápasy bodově na sto procent, usadili se na čele tabulky, když nasázeli úctyhodných devatenáct branek. Za více než polovinou z nich stojí bratři Šebkové.

„Já bych to nepřeceňoval. Uhráli jsme body se soupeři, se kterými to byla povinnost. Až čas a zápasy proti silným soupeřům ukáží, jak na tom doopravdy jsme,“ nechce podlehnout předčasné euforii Patrik Šebek.

„Havířov, Šumperk nebo Orlová. Takoví soupeři nás doopravdy prověří,“ upozorňuje.

A právě na led Havířova zavítají v sobotu prostějovští hokejisté. A hned v dalším kole je doma čeká Šumperk.

„Před sezonou jsme si řekli, že do začátku musíme dát všechno. Od startu se odvíjí týmová pohoda. To se nám zatím podařilo, ale tenhle zápas nic velkého neřeší a my jedeme dál zápas od zápasu. Teď nás budou čekat soupeři jiného kalibru,“ upozorňuje Patrik Šebek.

Jestřábi se mohou spolehnout na výborné publikum. To je žene nejen na domácím zápasech, ale prostějovští fanoušci dokázali svému týmu vytvořit domácí atmosféru na zápase v Rosicích a v hojném počtu se chystají i na výjezd do Havířova.

„S takovou podporou diváků se hraje daleko lépe, než když jsou ochozy prázdné. Můžeme za to divákům jenom poděkovat. Věříme, že budou chodit v hojném počtu dál, my se budeme snažit hrát krásný hokej, který je bude bavit,“ slibuje prostějovský ostrostřelec.

MIROSLAV MAZAL

SOUVISEJÍCÍ: Paráda! Jestřábi smetli Frýdek a vévodí tabulce