Domácí nasadili proti svému krajskému rivalovi mezi tyčemi vítkovického gólmana Patrika Bartošáka, který si tak podruhé v barvách Šumperku znovu vyzkoušel atmosféru derby.Draci proti Jestřábům

Nedávno se totiž při své premiéře po návratu ze zámoří do Čech představil za Draky v Přerově, aby nyní čelil Prostějovu a také tentokrát i přes famózní výkon vychytal pouze bod, což je pro tým Salithu v jeho současné situaci zoufale málo.

Důležité utkání začali velkou šancí Draci, jenže Jan Káňa ve 3. minutě na Horčičku v prostějovské kleci nevyzrál. Obdobně dopadl hned zkraje druhé části ze samostatného úniku prostějovský Dominik Volek, kterého vychytal Bartošák.

Následně přišly další šance domácího výběru, který byl do té doby aktivnějším mužstvem a dobrým pohybem si dokázal vytvářet tlak v útočném pásmu a nutil protivníka k faulům.

Ve 37. minutě měl Šumperk při vyloučení Jakuba Čuříka za vysokou hůl výhodu čtyřminutové přesilovky a záhy po dalším nedovoleném zákroku Jakuba Šlahaře se najednou domácím naskytla dlouhá výhoda pět na tři.

„Tu přesilovku jsme odehráli velice dobře a s nejlepšími hráči, které máme k dispozici, ale právě tato výhoda ukázala naši dnešní marnost, když jsme měli bláto na hokejkách a nebyli schopní zakončit," litoval trenér Draků Milan Mazanec.Draci proti Jestřábům

Draci si sice vytvořili obrovský tlak, jenže kýžený vedoucí gól se jim vstřelit nepodařilo a tak se za bezbrankového stavu šlo i do třetího dějství, které přineslo infarktový a tuhý boj z obou stran a k vidění byla řada závarů před oběma gólmany.

Změnu skóre následně přinesla až v 51. minutě přesilovka Jestřábů, kdy Lukáš Krejčík překonal šumperského brankáře, jenž měl zakrytý výhled.

Pět minut před koncem normální hrací doby neuspěl s pokusem objet bránu a zasunout do okryté klece Karel Plášek, záhy na druhé straně mohli z protiútoku definitivně pojistit náskok hostů Novák s Čuříkem.

Ve snaze o vyrovnání poté Draci odvolali brankáře a nakonec se dočkali. Po sérii neúspěšných pokusů poslal puk pod horní tyčku Tomáš Sedlák, jehož trefu ale musel posvětit až hlavní rozhodčí po konzultaci s brankovým.

V nastavení mohli nejprve rozhodnout domácí, když dva na jednoho jeli Fořt s Milfaitem, ale tato akce skončila pouze nepřesnou přihrávkou.

V čase 61:15 pak rozjetý Jakub Illéš vyprášil Bartošákovy betony, šumperský gólman vyrazil puk pouze před sebe, aby dojíždějící a nikým nehlídaný Jakub Šlahař pohodlně zakončil do odkryté brány – 1:2.

„Možná pod tíhou nervozity a důležitosti zápasu se nám nedařilo to, co v minulých zápasech fungovalo, puky nám odskakovaly od hokejek. Nechyběla tomu bojovnost, plnili jsme si své úkoly dobře, vytvářeli si šance, v tomto těžko něco hráčům vyčítat, jenže nedokázali jsme prostě dnes dopravit kotouč do brány," doplnil šumperský kouč.

Prostějov si tak díky vítězství upevnil šestou příčku v tabulce, Šumperk naopak po překvapivé výhře Mostu v Jihlavě ztrácí na posledním místě již dva body.

Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Sedlák – 51. Krejčík (Šlahař, Mojžíš), 62. Šlahař (Illéš). Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:7, navíc Husák (Prostějov) osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 870.

Šumperk: Bartošák – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka. Trenér: Milan Mazanec.

Prostějov: Horčička – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl – Novák, Moskal, Čuřík – Luňák, Volek, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin. Trenér: Kamil Přecechtěl.