„Dojmy ze začátku přípravy mám zatím smíšené. Organizačně je všechno v pořádku, kluci zvládají i zátěž, ale musíme si prostě počkat na led. Tam se nám ukáže, jak na tom jsou," přiblížil nový prostějovský kouč Josef Málek.

Jeho svěřenci se až do konce července připravovali individuálně a až nyní se tým sehrává jako celek.

„Přechod mezi individuálním a společným tréninkem nebyl problematický. Všichni kluci byli dobře připraveni. Na prvním tréninku jsme si vyjasnili některé maličkosti a vše je už nyní v pořádku. Příprava dostala velký spád a i testy ve fakultní nemocnici vypadají docela slušně. Uvidíme, co nám přinesou příští týdny. Zatím jsem rád, že se zde vytvořil docela dobrý kolektiv, který se utužuje," radoval se kouč Málek.

Trenér je především spokojený s kondicí svých hráčů.

„Všichni jsou v poměrně slušné kondici. Nikdo na tom nebyl vyloženě bídně. Roli nehraje ani věk, Černý, Duba i Šebek nemají problémy vydržet stejnou zátěž jako dvacetiletí kluci. Na krev si sáhli u kondičního trenéra, který jim samozřejmě nic neodpustil. Dáváme si ale i pozor na zranění, neradi bychom o někoho přišli. Například Černý má problémy s kolenem, tak se jej nesnažíme přepínat. Zatím měl ale jen dvě úlevy," prozradil Josef Málek.

Hokejisté zatím netrénují na ledě.

„Momentálně chci dohonit to, co se zameškalo v individuální přípravě. Nejsem totiž jejím velkým zastáncem. Zatím nacvičujeme a prověřujeme dynamiku a rychlost reflexů a jak se snižuje pod zátěží. Vytrvalost a hru nemůžeme moc bez ledu trénovat," vysvětloval Málek a rovnou doplnil, jaké změny nastanou od tohoto týdne.

„Teď začneme s tréninkem na ledě, takže nám přibude ranní a odpolední trénink právě na ledě. Kondiční nám přibudou jen odpoledne, potřebujeme posílit nohy. Ty ranní chci rozdělit zvlášť pro útočníky a obránce, odpoledne pak budeme trénovat společně."

Už ve čtvrtek čeká Jestřáby zápas

Už ve čtvrtek se ukáže nové družstvo poprvé v zápase, a to doma proti Technice Brno. „Nyní mám z devadesáti procent promyšlenou sestavu na první zápas. Ještě chceme prozkoušet některé hráče. 12. srpna pak dojde k prvnímu uvolnění hráčů. Po turnaji v Porubě chci mít již pevný kádr. Nyní záleží na samotných hráčích, v jakém světle se předvedou. O tom, kdo z týmu odejde, se rozhodneme po poradě s Petrem Zacharem," osvětlil své plány Málek.

Kromě hráčů je spokojený i se spoluprací s bývalým koučem Jestřábů Zacharem, který se přemístil na post asistenta. „Zatím si rozumíme velmi dobře. Naše spolupráce naprosto plní mé představy. Doplňujeme se. Chci, ať je většina věcí po mně, a Petr mě respektuje, ale zároveň mi dokáže i poradit," pochvaloval si novou spolupráci Málek.