„Je to pro mě obrovské zklamání. Za prvé z prohry a z toho, že jsme vypadli. A bohužel také z některých fanoušků. Zklamání z play off. Ze sezony ani tolik ne, ale ten závěr jsme opravdu pokazili. Teď si lidi zařvou ještě proti mně, že jsem nešel děkovat. Ale pokud jsou proti mně tak nevidím důvod, proč bych jim měl děkovat. Celou sezonu byli proti mně," posteskl si smutný brankář Vrba, který jako první z Jestřábů opustil led a zamířil do šaten.

Rychle vypadnutí Prostějova asi nečekal nikdo. Tým skončil po základní části na třetí příčce a brousil si zuby na dobré umístění i v play off. Vše nakonec skončilo jinak.

„Nečekal jsem, že to půjde tak rychle. Myslel jsem si, že odehrajeme víc zápasů. Karviná je velmi zkušený mančaft. Pohlídali si to. Škoda je toho prvního zápasu, kdy chytal Raszka. Tam jsme dostali gól v prodloužení. Myslím si, že kdybychom ho dali my, tak by se celá série vyvíjela úplně jinak," popsal jeden z rozhodujících faktorů letošního čtvrtfinále Adam Vrba.

Jeho pozice před středečním duelem nebyla vůbec snadná. Musel naskočit do branky v klíčovém utkání. Tlak na brankáře byl velký, přesto se s ním vyrovnal a i přes prohru podal solidní výkon. Nepříliš kvalitní obrana Jestřábů gólmanovi příliš nepomáhala.

„Musel jsem se vyrovnat s tím, že naskočím do brány v rozhodujícím duelu, bylo to hodně těžké. Chytal jsem prakticky proti šesti lidem," smutně konstatoval Vrba.

Pochvala na gólmanovy výkony přišla od trenéra Zachara. Ten neměl žádné pochyby o jeho kvalitách, a proto jej s klidem v srdci nasadil do posledního mače s Karvinou.

„Vrba odchytal perfektní sezonu, dostal nás na třetí místo a rozhodně by si nezasloužil, aby si v play off nezachytal. Kluci věděli už před sérií, že se budou po dvou zápasech střídat. Adam si zaslouží úctu za to, že v sezoně měl průměr nad devadesát procent. Na to za jakou chytal obranou a mužstvem si zasloužil nastoupit do brány. Ondra Raszka podal dva velmi dobré výkony, ale musíme být soudní. Fanoušci se na to mohou dívat jinak, ale musíme to brát, tak jak proběhla celá sezona," chválil své brankáře Petr Zachar.