V utkání s Přerovem podal mladý gólman jistý výkon a zejména ve třetí třetině vytáhl pár exkluzivních zákroků. Inkasoval až v poslední dvacetiminutovce po střele Ditricha. „Jsem spokojený s výkonem, i když ten gól mě samozřejmě mrzí. Ale bohužel, stalo se a snad příště ta nula vyjde,“ řekl po utkání se Zubry jednadvacetiletý gólman.

„Každý gól zamrzí. Škoda že to bylo za stavu 1:0. Kdyby to bylo za stavu 2:0 nebo 3:0 pro nás, tak by to bylo o něčem jiném,“ pokračuje v hodnocení svého výkonu. Hanácké derby skončilo v normální hrací době smírně 1:1, rozhodovat tak musely nájezdy, ve kterých domácí Jestřábi se Slovákem v bráně uspěli.

„Moc jsem si nevěřil,“ přiznal se s úsměvem prostějovský gólman. „V loňské sezoně mi moc nájezdy nešly. Ale dneska to vyšlo,“ hlásil spokojeně po té, co ze tří přerovských nájezdů dva zlikvidoval.

V loňské sezoně působil v týmu Nového Jičína, letos ale přišel do Prostějova, kde od začátku o post gólmanské jedničky bojovat nemusel.

„Byli jsme tak domluvení s vedením a trenéry, že bych měl zastávat post jedničky. Takže ti semnou na tomto postu počítají,“ prohlásil brankář, který působil čtyři sezony v týmu olomoucké Mory. Prošel si extraligou dorostu i juniorů. Kryl záda Žigárdymu v první lize, kde si také pár minut odchytal.

A na první ligu talentovaný brankář rozhodně myslí. „Jsem pořád hráč Olomouce. Oni mě sledují a uvidíme, jestli se tam vrátím, nebo ne. Já doufám, že ta možnost ještě bude a uvidíme, jak se s tím poperu. Když budu předvádět dobré výkony, tak třeba dostanu šanci,“ říká Slovák, který se ale zatím soustředí na výkony v brance Prostějova. V kabině se při příchodu setkal se spoustou známých tváří.

„Znám tady hodně kluků. S některými jsem působil v olomoucké juniorce a také jsem tam trénoval v áčku. Takže je to v pohodě a bez problémů,“ řekl brankář, který byl také členem dorosteneckých výběrů české reprezentace.

S Jestřábi chce Slovák odehrát sezonu v popředí druholigové tabulky. „Já jdu do každé sezony s tím, že chci hrát play off. Kluci určitě taky, takže pro to budeme dělat maximum,“ slibuje prostějovským příznivcům.

MIROSLAV MAZAL

SOUVISEJÍCÍ: FOTO: Jestřábi vyprášili Zubrům kožichy v nájezdech