„Měli jsem výborný začátek a v první třetině převahu na kotouči. Z toho vyplynula spousta šancí směrem dopředu, ale bohužel jsme narazili na faktor Růžička, který všechno zastavil a kompletně zavřel branku. To se promítlo ve druhé třetině, kdy mělo mužstvo Slavie jednogólový komfort a v zádech cítilo silného brankáře," říkal po zápase smutný prostějovský kouč Martin Janeček.

Oba celky si na začátku vyměnily zajímavé šance, do vedení však šli jako první Pražané. Na začátku čtrnácté minuty posunul Kremláček puk Matěji Beranovi a ten z poměrně těžkého úhlu puk jen tečoval k tyči. Štipčák neměl šanci. V minutě sedmnácté pak mohl vyrovnat Račuk. Nejdřív ale trefil Růžičkův beton a z dorážky pak boční síť. Do šaten se tak šlo za vedení sešívaných.

Hrající trenér Plumlova Karel Frantík
Příchod mladíků byl klíčový, chceme do první pětky, říká hrající kouč Plumlova

Podruhé se slávisté prosadili v minutě 29., když se ve středním pásmu dostal k puku Jiří Průžek, najel si po levém mantinelu až k brance a znovu nachytal Štipčáka ranou z těžkého úhlu. A to nebylo vše. Minutu a čtvrt před druhou sirénou totiž přihrál Slavík před branku Tomáši Gumanovi, který prostějovskému gólmanovi nasadil blafák a zvýšil na 3:0. Tento stav trval i během druhé přestávky.

Dobře fungující obranu Slavie se Hanákům podařilo překonat ve 49. minutě zásluhou Petra Haška, který po objetí a zasunutí do odkryté branky dokončil střeleckou akci Jakuba Illéše. Prostějovští se pak ze všech sil snažili o kontaktní branku, ta však už ale nepřišla.

„Do hry se promítlo i rychlejší bruslení domácích, kteří víc a víc napadali, vycítili, že mají šance a hrálo se jim komfortně. My jsme pak bohužel nedokázali najít recept na prolomení jejich aktivní obrany, kvůli které jsme se v závěru nedostali ani k power-play," uzavřel Martin Janeček.

Jeho svěřenci tak po třech výhrách v řadě padli a v tabulce se k nim z pátého místa na rozdíl skóre přiblížil Sokolov. V příštím kole, které se odehraje v sobotu 25. listopadu, pak doma přivítají aktuálně sedmou Třebíč.

V dalším domácím zápase se utkají Jestřábi s týmem TřebíčeV dalším domácím zápase se utkají Jestřábi s týmem TřebíčeZdroj: Deník/VLP Externista

HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Beran (Kremláček, Knotek), 29. Průžek, 39. Guman (Slavík, Křepelka) – 49. Hašek (Illéš, Doležal). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Dědek, Teršíp. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 653.

Slavia: Růžička – Žovinec, Klikorka, Kremláček, Holý, Kajínek, Křepelka – Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, Brož – Strnad, Půček, Slavíček. Trenér: Aleš Totter.

Prostějov: Štipčák – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Poledna, Forman, Krejčí – Doležal, Hašek, Illéš – Pitule, Ostřížek, Slanina – Veselý, Račuk, Fronk – Maruna, Venkrbec, Jiránek. Trenér: Martin Janeček.