Už od začátku se hrálo spíše opatrně, nakonec se ale publikum v Ostravě během první třetiny gólu dočkalo. Postaral se o něj ve třinácté minutě po krásném sklepnutí ze vzduchu domácí Vojtěch Střondala a určil tak i skóre po první třetině. Jestřábi ale ve druhé třetině dokonali obrat mezi 28. a 34. minutou zásluhou Zdeňka Doležala a Petra Haška, který předvedl zpoza Dolejšovy branky naprosto ukázkový michigan.

„Myslím, že jsme do zápasu skočili velmi aktivně, nicméně jsme se trošku zastavili vlastní nedisciplinovaností. Hráli jsme v první třetině osm minut v oslabení, což se odrazilo na prvním inkasovaném gólu. Od druhé třetiny jsme se ale srovnali a myslím, že jsme převzali otěže zápasu a že jsme koncentrovanou a týmovou hrou ten zápas otočili," pochvaloval si po skončení zápasu prostějovský kouč Martin Janeček.

Ze začátku třetí třetiny pak nejvíce prostějovské vedení ohrožoval střelec první branky Střondala. Nejdříve však Pavelku nepřekonal dvakrát během pár vteřin a poté, po faulu na svou osobu, neproměnil ani trestné střílení. Ostravané pak byli aktivní i nadále, vyrovnání však stále nepřicházelo.

Regionální derby mezi Sokolem Určicemi a Sokolem Konicí (v oranžovém) mělo jednoznačný vývoj.
Našly Určice kanonýra? Hlásí posily. O záchranu strach nemáme, říká kouč

A tak Hanáci trestali. Čtyři a půl minuty před koncem se do odkryté branky trefil David Ostřížek a v ten moment už bylo více než jasné, že se prostějovští hokejisté stanou opravdovým unikátem základní části. Naprosto suverénní Porubu totiž připravili o plný počet dvanácti bodů. Moc si vážím toho, jak jsme v závěru ustáli dlouhé power-play soupeře. Podařilo se nám to zejména díky výborné defenzivní práci speciálního týmu," uzavřel Martin Janeček.

Tímto vítězstvím si jeho svěřenci navíc už definitivně zajistili konečné třetí místo po základní části. Na čtvrté Litoměřice i pátou Třebíč mají totiž kolo před koncem náskok devíti bodů a do posledního domácího zápasu proti Vsetínu tak budou moci jít naprosto bez nervů. Utkání se odehraje v pátek 1. března od 18 hodin.

V dalším domácím zápase se Jestřábi utkají s týmem VsetínaV dalším domácím zápase se Jestřábi utkají s týmem VsetínaZdroj: Deník/VLP Externista

HC RT TORAX Poruba 2011 - LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Střondala (Tvrdoň) – 28. Doležal (Veselý, Illéš), 34. Hašek, 56. Ostřížek (Krejčí, Fronk). Rozhodčí: Wagner, Rapák – Hanzlík, Juránek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1654.

Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Voráček, Klimíček, Gutwald, Lemcke, Stehlík – Christov, Střondala, Tvrdoň – Razgals, Honejsek, Šoustal – Berisha, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý. Trenér: Jiří Režnar.

Prostějov: Pavelka – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí, Poledna – Jiránek, Jáchym, Doležal – Veselý, Hašek, Illéš – Slanina, Ostřížek, Fronk – Maruna, Venkrbec, Burian. Trenér: Martin Janeček.