„Myslím, že jsme viděli krásný hokej, čemuž pomohlo i to, že byl oboustranně svižný," pochvaloval si po zápase prostějovský kouč Martin Janeček.

Hned ve čtvrté minutě se sám na Pavelku řítil Lotyš Razgals, prostějovský gólman si s touto situací ale poradil na jedničku. Na konci deváté minuty ale na trestnou lavici zamířil exostravský Illéš a Poruba po 41 sekundách trestala. Jmenovitě se o její první branku postaral Kanaďan Aaron Berisha. Hned nato si početní převahu vyzkoušeli i Hanáci, kteří v ní však nic nevymysleli, a tak šli do kabin spokojeněji Ostravané.

Jejich spokojenost však pominula po pouhých 36 sekundách druhé části, což zařídil tečí Šidlíkovy rány Zdeněk Doležal. Následně domácí nevyužili svou druhou přesilovku a v 31. minutě Jestřábi dokonali obrat. Po nahození Tomáše Hanouska od mantinelu si puk do vlastní branky srazil Berisha, který se tak v tomto zápase trefil za obě strany. A to hostům nestačilo. Už za čtyři minuty totiž Bláha neudržel puk a ten do odkryté branky dorazil David Ostřížek. Půl minuty před druhou sirénou pak Hanáky ochránil Pavelka a třetí část tak začínala za stavu 1:3.

Draci na domácím ledě deklasovali Velké Meziříčí. Tomáš Drtil
V Šumperku jsem doma hlásí Jestřáb Drtil. Kde zůstane?

První minuta třetí periody byla více než divoká. Po 32 sekundách navýšil prostějovské vedení svou druhou trefou Doležal a za další půlminutu snížil taktéž svým druhým gólem v utkání Berisha. A divočina pokračovala. Během minuty a půl v rozmezí 46. a 48. minuty nejdřív prostějovské vedení navýšil Tomáš Pitule a na rozdíl dvou branek znovu snížil Adam Sedlák. Stejný hráč pak ještě na začátku poslední minuty zadělal na drama, když využil přesilovku a snížil na rozdíl jediné branky.

Tímto rozdílem ale zápas nakonec i skončil a Jestřábi se tak stali porubským prokletím. Nejen, že je jako jediní dokázali v této sezoně porazit za tři body, jim se to totiž povedlo i podruhé. V příštím kole pak Janečkovy svěřence čeká domácí souboj s druhým celkem tabulky ze Vsetína.

„I když jsme prohrávali, tak si troufnu říct, že jsme od druhé třetiny dominovali. Kvalita domácích se pak samozřejmě projevila v závěru zápasu, kdy to chtěli srovnat a hráli výborně, ale kluci to bojovným výkonem krásně ustáli a odvážíme si zasloužené tři body. Teď bude určitě důležité na to navázat, rychle zregenerovat a vzít si z toho, co je třeba, abychom ve středu odehráli další dobrý zápas," uzavřel Martin Janeček.

V dalším domácím zápase se utkají Jestřábi s týmem VsetínaV dalším domácím zápase se utkají Jestřábi s týmem VsetínaZdroj: Deník/VLP Externista

HC RT Torax Poruba 2011 - LHK Jestřábi Prostějov 4:5 (1:0, 0:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 10. Berisha (Střondala, Doudera), 41. Berisha (Christov, Lemcke), 48. Sedlák (Klímek), 60. Sedlák (Klimíček, Vachovec) – 21. Doležal (Šidlík, Hašek), 31. Hanousek, 35. Ostřížek (Veselý, Slanina), 41. Doležal (Illéš, Hašek), 46. Pitule (Fronk, Račuk). Rozhodčí: Skopal, Mejzlík – Zídek, Veselý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 853.

Poruba: Bláha – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček – Tvrdoň, Střondala, Mrázek – Razgals, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš – Vehovský, Krenželok, Šedivý. Trenér: Jiří Režnar.

Prostějov: Pavelka – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Poledna, Pěnčík – Illéš, Hašek, Doležal – Slanina, Ostřížek, Veselý – Fronk, Pitule, Račuk – Jiránek, Venkrbec, Maruna. Trenér: Martin Janeček.