Po čtvrtečním aktivu klubů první hokejové ligy se zdá, že by soutěž v brzké době mohla opět nastartovat. Chance liga každopádně bude zkrácena, z původně plánované tříkolové základní části se stane dvoukolová.

Předkolo a celé play-off by má probíhat už podle původního plánu.

„Vzhledem k nedostatku termínů, který neumožňuje dohrání Chance ligy v původní podobě, rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král o změně formátu a rozpisu soutěže pro sezonu 2020/21,“ informoval tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund na webu hokej.cz.

Do přípravy se vracejí i všichni zástupci regionu. V Prostějově v pondělí začali s tréninkem na ledě. Na začátku nového týdne společnou přípravu na ledové ploše obnoví i Draci.

„Ve čtvrtek proběhla telekonference zástupců všech klubů Chance ligy, na které byl definitivně schválen nový dvoukolový systém soutěže. Nám tak zbývá dohrát pětadvacet zápasů,“ potvrdil ředitel šumperského klubu Vladimír Velčovský.

Jiří Šejba
Jestřáby opustila jedna z posil. Nastanou další změny v kádru?

JAK TO BUDE S TESTY?

Hlavní otazník však zůstává dál. Problémem většiny klubů bude povinné a časté testování hráčů. Pro kluby je náročné už platit hráče, rozhodčí, cestovné a další náklady spojené s pořádáním zápasů. Navíc nemohou počítat s příjmy ze vstupného. Když k tomu přidáte testování, nelze se divit, že některé skromné kluby dokonce navrhovaly, aby soutěž pokračovala jen s těmi, kdož na testy má.

Může dojít i k výraznějšímu zužování kádrů.

„Řešíme to ze dne na den. Záležet bude na dalším průběhu Chance ligy a taky na tom, jak to dopadne s testováním hokejistů,“ uvedl sportovní manažer prostějovských Jestřábů Jiří Vykoukal