"Každý zápas je těžký a soupeř nám nedá nic zadarmo. Podle postavení v tabulce a dosavadních výsledků jsme ale v utkání s Frýdkem favority a své role se nezříkáme," říká před sobotním domácím vystoupením Martin Štrba, hlavní trenér Jestřábů.

Hráči LHK Jestřábi Prostějov slaví vítězství. Ilustrační foto
Jestřábi zvládli v Pelhřimově divokou druhou třetinu a obrali Jihlavu o všechno

Chybět bude kvarteto opor. "Budeme se muset obejít bez Jáchyma, Slaniny, Veselého a Drtila," vyjmenoval zdravotně indisponované plejery Štrba.

Vítězná sestava se nemění

"S Jihlavou odvedl Marek Štipčák výborný výkon a proto bude chytat i v sobotu," prozradil hlavní kouč.

Záložní tým třineckých ocelářů zatím v letošní sezoně výsledkově příliš nezáří. V tabulce Chance ligy se krčí na předposlední 13. příčce se ziskem pouhých čtyř bodů. Na Hanou přijíždějí svěřenci trenéra prostějovského rodáka Martina Janečka s bilancí tří porážek v řadě.

Hokejoví fanoušci se mohou těšit v dresu soupeře na veterány Jana Výtiska nebo Vladimíra Svačinu. K mírnému optimismu svádí i vzájemná bilance z loňské sezony, kdy Jestřábi zvítězili s Frýdkem ve třech utkáních: 3:2, 4:2 a 3:2, ztratili pouze na severu Moravy po porážce 2:3 v prodloužení. Frýdek byl také jedním z přípravných soupeřů a v Prostějově podlehl 3:6.

Utkání LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek, se hraje na prostějovském zimním stadionu v sobotu 30. září od 17 hodin.

PROGRAM 7. KOLA CHANCE LIGY, SOBOTA 30. ZÁŘÍ 2023:
Slavia Praha – Zlín (15), Litoměřice – Jihlava (17), Poruba – Přerov (17), LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek (17), Vsetín - Pardubice B (17.30), Třebíč – Znojmo (17.30), Kolín – Sokolov (18).

Jestřábi startují Chance ligu a doma se představí do poloviny října v 6 zápasech. Foto: LHK Jestřábi ProstějovJestřábi startují Chance ligu a doma se představí do poloviny října v 6 zápasech. Foto: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista