"Sokolov má dvě vítězství, my naopak jednu porážku. V tom vidím rozdíl," komentuje aktuální stav Martin Štrba, hlavní kouč Jestřábů.
Na Západočechy půjde prakticky kompletní sestava. "Ze zdravotních důvodů chybí pouze Tomáš Jáchym a vypadá to na delší dobu, jinak máme k dispozici všechny hráče," informuje Štrba.

Zimní stadion v Prostějově byl zastřešen před padesáti lety. Střecha má unikátní kupolovitou konstrukci a je dominantou města.
Střecha na prostějovském zimáku dostane záplaty. Budou ji opravovat horolezci

Tříbodový zisk je nutností. "Samozřejmě, že chceme vyhrát. První zápas v Litoměřicích se nám nepovedl, tak to chceme napravit," burcuje lodivod Jestřábů.

Pozor na posily z Karlových Varů

"Sokolovu jezdí vypomáhat kluci z Varů a zatím se jeví jako rozdílová lajna. K těm výhrám jim pomohli výraznou měrou," varuje Štrba před útokem vedeným Přikrylem se střelecky produktivním Kružíkem.

Motivací bude i svačinka

"Asi vypíšu nějakou prémii v podobě svačinky. Přece jenom jsem v Sokolově působil dvě předchozí sezony," usmívá se před pikantnějším soubojem trenér Prostějova.

Vyrovnaná bilance

PROGRAM 3. KOLA CHANCE LIGY, STŘEDA 20. ZÁŘÍ 2023:
Frýdek-Místek - Pardubice B (17), Třebíč – Poruba (17.30), Vsetín – Litoměřice (17.30), Kolín -Jihlava (18), LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov (18), Slavia Praha – Přerov (18), Znojmo – Zlín (18).

V loňské sezoně proti sobě nastoupili Jestřábi a Sokolovští čtyřikrát a při vzájemných soubojích vždy platilo – můj dům, můj hrad. V Prostějově slavili Jestřábi po výhrách 2:1 a 5:2, na severu Čech zase Sokoli po výsledcích 3:1 a 4:2.

Pro prostějovské fanoušky jsou asi nejznámějšími jmény v sestavě Sokolova zkušení útočníci Daniel Vrdlovec a Jaromír Kverka. 

Utkání LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov, se hraje na prostějovském zimním stadionu ve středu 20. září od 18 hodin.

Jestřábi startují Chance ligu a doma se představí do poloviny října v 6 zápasech. Foto: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista