„Všichni jsme se po sezoně shodli, že tomu týmu je třeba dát hlavně rychlost. Viděli jsme v něm obrovskou individuální kvalitu, ale celkově šel trošku dolů právě z tohoto důvodu. Naším úkolem nyní tedy bude dát mu novou energii a okysličit ho. Nakoukne do něj i mnoho mladých hráčů. Podobných typů, jako jsou Hašek či Slanina. Tedy kluků, kteří dokáží rozdmýchávat hru a brát energii soupeřům," řekl na začátek hlavní prostějovský kouč.

Jak potom sám 50letý zkušený lodivod dodal, velká část jím nejmenovaných hráčů je teprve v jednání a někteří z nich nejspíše zůstanou, kroky jiných se pak vydají směrem nějaká jiná z hokejových adres. Už dříve byl jako dosud jediný nový podpis oznámen mladý gólman, který právě prožil svou životní sezonu, Marek Štipčák. „Věřím, že jestli mu vydrží jeho výkonnost, tak bude znovu šlapat nové jedničce na paty a bude záležet jen na něm, zda bude branka nakonec jeho," říká.

Dále se pak fanoušci klubu z Hané mohou znovu těšit na útočníky Tomáše Jiránka, Jany Slaninu a Veselého a také na obránce Jakuba Kubeše, Petra Šidlíka, Aleš Poledna a Petra Krejčího. „Ačkoli se jedná o složitého hráče, tak už několikrát ukázal, že když chce, tak umí zapnout a hrát pro tým," řekl o posledním jmenovaném.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Odchody

V týmu Martina Janečka a Lukáše Majera nebude už nadále pokračovat třeba původní brankářská jednička Jaroslav Pavelka. „Jarda je výborný brankář, kterému ta sezona prostě nevyšla. I přesto má ale stále mou obrovskou úctu a přeji mu do jeho příštího směřování jen to nejlepší," říká Janeček. Nové angažmá si pak bude muset hledat i brankářská trojka příchozí v průběhu sezony, která však nenakoukla do brankoviště ani jednou, dvacetiletý Darek Bartošák. A to s odůvodněním, že má klub na tuto pozici vyhlédnutého jiného mladého perspektivního gólmana.

Jestřábi Prostějov: ohlédnutí za sezonou (10.4.2024)
VIDEO: Jestřábi se setkali s fanoušky. Realizační tým čekají změny

Co se pak týče obránců, jestřábí barvy si už na sebe neoblečou Tomáš Drtil, Jan Pohl, Tomáš Hanousek, který chytil laso z extraligy a také odchovanec Martin Pěnčík, který se rozhodl odejít k největšímu rivalovi - přerovským Zubrům. Tato informace pochopitelně vyvolala v sále poměrně velkou vlnu nevole. „Je to pro nás zklamání, ale šel prostě svou cestou," vysvětlil jenom Janeček.

Z útočníků pak bude klub nejvíce bolet odchod Zdeňka Doležala, který na své konto nasbíral 45 kanadských bodů za 26 branek a 19 asistencí. „Bude to opravdu výzva a velký oříšek nahradit jeho góly," pokrčil rameny prostějovský lodivod.

Mezi další hráče, kteří již na Hané pokračovat nebudou, se řadí také Jiří Fronk, který zamíří do o Chance ligu právě bojujícího Chomutova, Petr Hašek mířící do extraligy a také Roman Vlach, který ve svých 34 letech už přemýšlí o konci kariéry.

Příchody

Co se pak týče příchodů do klubu, je v tuto chvíli dle slov všech přítomných spousta hráčů rozjednána a nemůže se tudíž zatím ani naznačovat. Podle šéfa jestřábího hnízda však všichni tvrdě pracují už od vypadnutí v play-off a jde to vidět.

Dravým ptákem se totiž stane 27letý útočník, který strávil poslední tři ročníky v extraligovém Hradci Králové, Radek Pilař a také brněnský dvoumetrový obr Pavel Jenyš, který většinu času pomáhal s, nakonec neúspěšnou, záchranou ve druhé nejvyšší soutěži znojemským Orlům. Během 35 odehraných zápasů zde zaznamenal 30 kanadských bodů za patnáct branek a stejný počet asistencí.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Hanáci však nezapomínají ani na dravé mládí. Své štěstí u nich zkusí 21letý Mikuláš Jenčovský, který v liberecké juniorce nasbíral neskutečných 66 bodů za 29 gólů a 37 přihrávek během 62 odehraných utkání a také o rok mladší plzeňský odchovanec Matěj Korčák. Ten si zase zkusil i sedm zápasů za druholihé pražské Letňany, během kterých nelenil a zapsal hned osm bodů.

„Oba jsou velice mladí a nadějní. Záležet bude jen na nich, jak svou šanci chytnou za pačesy," má jasno Janeček s tím, že na letním kempu o svou pozici v týmu zabojuje i prostějovský odchovanec Adam Studený, který si zahrál i deset zápasů v druholigovém Vyškově a přišel si na pěkných třináct bodů za jedenáct přesných zásahů a dvě asistence.

Příchody:

Radek Pilař: Mountfield HK
Pavel Jenyš: Kometa Brno/Znojmo
Mikuláš Jenčovský: Liberec U20
Matěj Korčák: Plzeň U20/Letňany
Adam Studený: Vyškov

Odchody:

Jaroslav Pavelka
Darek Bartošák
Tomáš Drtil
Jan Pohl
Tomáš Hanousek
Martin Pěnčík
Zdeněk Doležal
Jiří Fronk
Petr Hašek
Roman Vlach