„Je to samozřejmě úleva a doufám, že mi jich tam pár do konce základní části ještě spadne," říkal s lehkým úsměvem skromný 27letý rodák z Brna, který se za záda finského gólmana ve službách Slavie trefil na konci 49. minuty poté, co si po úniku zpracoval přihrávku od Doležala a ač tísněn jedním z obránců, prostrčil puk precizně okolo brankářova těla.

Hokejisté Prostějova se utkají v dalším domácím zápase Chance ligy s Porubou. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovHokejisté Prostějova se utkají v dalším domácím zápase Chance ligy s Porubou. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

„Díval jsem se za sebe a říkal si, že se asi vpřed vydá někdo jiný. Nikdo se na to ale dvakrát netvářil, a tak jsem tam nakonec jel já. Zdena mi to tam pak parádně přihrál, já zavřel oči a šlo to prostě někam pod vyrážečku," popsal své myšlenkové pochody v tom samotném okamžiku.

Ač samotný zápas mohl pro fanoušky vypadat jako naprosto jednoznačná hra kočky se sešívanou myší, pocítil tento hráč i několik slabších momentů, které podle něj mohly vést i ke komplikacím.

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Slavia  Praha (8.1.2024)
FOTO: Jestřábi bez problémů odstavili Slavii. Majer chválil mrznoucí kotel

„Byly i pasáže, kdy Slavia měla šance a nám to trošku haprovalo v obranném pásmu. A ač výsledek může svádět k tomu, že jsme to dostali zadarmo, tak tomu určitě tak nebylo. Stačilo málo a mohl to být jiný zápas," upozorňuje.

Zdroj: Deník/David Kubatík

 Průběh celého zápasu se odvíjel od skvělého začátku, kdy domácí na Pražany vlétli doslova jako jestřábi, které nosí na hrudi, vynutili si faul a hned ve třetí minutě šli do vedení. Ani potom ale svého soupeře do ničeho většího nepustili a do konce první dvacetiminutovky ještě zvýšili. Podle Kubeše jsou tyto ostré starty v plánu týmu vždy, i když se to, podle něj, týmu nedaří tak, jak by si představoval.

„Bohužel, jak fanoušci ví, zase tak ideálně nám to nefunguje. Dnes se to ale zaplaťpámbů povedlo, první třetina byla naprosto výborná a zbytek zápasu se už odvíjel od ní," vysvětluje a vysvětluje, proč zrovna zápas s poslední Slavií připomínal, alespoň z prostějovské strany, připomínal úroveň nasazení hodnou play-off: „Zápasy s týmy ze spodku tabulky ve druhé polovině základní části prostě takové jsou. Ty celky už totiž v podstatě to play-off hrají a pokud je chcete porazit, musíte se jim v tomto vyrovnat."

Nyní jsou Jestřábi v tabulce třetí se čtyřbodovým náskokem na čtvrtou Třebíč a tříbodovou ztrátou na druhý Vsetín. A oba z těchto soupeřů je už co nevidět čekají. S Třebíčí se totiž střetnou už ve středu na jejím ledě, Vsetín pak přijde na řadu příští středu 17. ledna, a to taktéž venku. Mezi těmito dvěma zápasy pak ještě v sobotu přijde domácí utkání se suverénním lídrem z Poruby.

Fotbalisté Olomouc a Hradce Králové v pondělí odletěli z Brna na Maltu, kde se zúčastní přípravného turnaje. Jakub Elbel
Elbel jako Kušej? Nechci zaostávat, Sigma je výzva, hlásí talentovaný bek

Jak je vidno, nečeká prostějovské hokejisty v následujících dnech nečeká vůbec nic lehkého. Jakub Kubeš ale i tak zůstává v klidu. „Myslím si, že oproti dnešku nic měnit nebudeme a připravovat se budeme tak, jako na každý jiný zápas. Dobře potrénujeme, podíváme se na video a ve středu se už těšíme do Třebíče," uzavřel pozitivně a hlavně bojovně naladěn.