„Velmi se těším, je to pro mě skvělá příležitost," neskrýval nadšení mladý odchovanec Vítkovic, který odchytal většinu letošní sezóny za vítkovickou juniorku, kde měl v 23 zápasech úspěšnost zákroků 91.6 %.

Z nové akvizice má ale velikou radost i trenér prostějovských gólmanů Martin Vojtek. „Jedná se o doplnění kádru o dalšího brankáře, o kterého jsme usilovali delší dobu," pronesl.

A jak se celý tento přesun brankáře, který si už vyzkoušel i pár zápasů dospělého druholigového hokeje v barvách Kopřivnice, Opavy a ústeckého Slovanu? „Po vypršení smlouvy v Kolíně se mi ozval pan majitel a já na jeho nabídku bez váhání kývnul," popisuje nadějný brankář, který pak ještě zmínil, že se bude snažit co nejvíce naučit od stávající dvojice zkušenějších brankářů Jaroslava Pavelky a Marka Štipčáka a řekl také, že je jeho cíl vybojovat si nějaký čas v zápasech.

Matouš Venkrbec. Ilustrační foto
Venkrbec po výhře nad Porubou: Hledíme stále i nad sebe, druhé místo je lákavé

Mimo to ale Darku Bartošákovi učarovaly i vysoké klubové ambice. „Myslím si, že každý chce být nahoře a já nejsem výjimka," usmál se na závěr.Hokejisté Prostějova se utkají v dalším domácím zápase Chance ligy s Litoměřicemi. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovHokejisté Prostějova se utkají v dalším domácím zápase Chance ligy s Litoměřicemi. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista