„Myslím, že to bylo dobré utkání. Dobře jsme do něj vstoupili, měli jsme převahu a vedení o dva góly před třetí částí bylo zasloužené. Byli jsme totiž do té doby aktivnější, rychlejší a celkově na ledě i mnohem živější. Bohužel ale, ne vždy takhle ten tým dojde k vítězství," říkal po skončení zápasu pro klubový facebook 34letý zkušený borec a kapitán týmu Matouš Venkrbec.

„Bohužel. Ve třetí třetině jsme dostali v oslabení brzký kontaktní gól. I potom si ale nemyslím, že by to naši hru nějakým způsobem ovlivnilo. Potrestalo nás ale další vyloučení. V přesilovkách byl Zlín prostě lepší. Neznamená to ale zatím nic jiného, než že to je jen 0:1," pokračoval.

Chance liga: 1. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (9.3.2024)
FOTO: Jestřábům vstup do série nevyšel. Zlín udeřil v poslední desetiminutovce

A co tedy podle něj bude klíčové do dalšího zápasu série, který začne na prostějovském zimáku už dnes od 17 hodin a vznáší se nad ním varování, že další prohra už by znamenala ztrátu dvou mečbolů, které by navíc Hanáci museli dotahovat na horké půdě zlínského stadionu Luďka Čajky?

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Bude třeba ještě dotáhnout některé věci, spíše detaily. Podíváme se samozřejmě i na video a pokusíme se odhalit některé konkrétní chyby. Věřím, že se z nich určitě poučíme," popisoval Venkrbec a ve zklamaném, avšak stále bojovném módu dodal: „Žádné hlavy dole v naší kabině neexistují. Soupeř nás musí porazit třikrát a já slibuji, že to bude mít extrémně těžké. My totiž budeme hrát dobrý hokej a bojovat vždy až do konce. Povzbudíme se, navzájem se podržíme a půjdeme do toho s chutí."

CHANCE LIGA, PLAY OFF:

Chance liga: 2. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (10.3.2024)Chance liga: 2. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (10.3.2024)Zdroj: Deník/David Kubatík

1. zápas, sobota 9. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín 3:5

2. zápas, neděle 10. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín 2:3 v prodloužení

3. zápas, středa 13. března, od 18 hodin
Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

případný 4. zápas, čtvrtek 14. března, od 18 hodin
Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

případný 5. zápas, sobota 16. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín

Předkolo play off: HC Zubr Přerov - HC Dynamo Pardubice B 2:1 na zápasy, (0:4, 3:2, 3:2). HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 2:1 na zápasy, (2:3 pp, 7:2, 3:0). 

Čtvrtfinále play off: HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1, 1:4, HC RT TORAX Poruba - HC Dukla Jihlava 2:3, 6:3, VHK ROBE Vsetín - HC Zubr Přerov 8:0, 2:1 pp. (termíny stejné jako zápasy Jestřábů). Hraje se na 3 vítězné zápasy.

Svátek pro celé město

O výborné zpestření zápasu se pak postarali i fanoušci v hledišti. Jak ti hostující, kteří dorazili ve velmi slušném počtu a bylo je i pořádně slyšet, tak hlavně ti domácí. K, jako vždy, fanatickému kotli se často přidával i zbytek haly a vytvořili Jestřábům skutečně parádní a vzorovou domácí kulisu.

Choreo Prostějova při zápase se Zlínem
NA VLNÁCH POSTUPU! Pirát pomohl Jestřábům do vedení

Vrcholem pak bylo i obří choreo na začátku druhé třetiny s názvem NA VLNÁCH POSTUPU, které jako by na domácí hráče zafungovalo a dopomohlo jim v době svého roztažení k vedoucímu gólu, o nějž se po pouhých čtrnácti sekundách druhé části postaral Zdeněk Doležal.

„Bylo to super. I po této stránce jsme se na play-off velice těšili. Věřím, že se jedná o svátek nejen pro nás a fanoušky, ale i pro celé město. Nejen já, ale i celá kabina je nadšená z toho, že přišlo tolik lidí. Věřím, že po druhém zápase si všichni spolu užijeme i nějaké pozitivní emoce," uzavřel Matouš Venkrbec.

V neděli 10. března, odehrají Jestřábi druhé čtvrtfinále play off se zlínskými Berany. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovV neděli 10. března, odehrají Jestřábi druhé čtvrtfinále play off se zlínskými Berany. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista