„Když už v posledním zápase vlastně o nic nejde, je to vždy tak trochu ošidné. Člověk čeká na soupeře, jak to vlastně pojme on. I tak ale zápas svou docela slušnou kvalitu měl. Bylo vidět, že se potkaly dva silné týmy a hrálo se o prestiž a vítězný pocit," popisoval utkání bezprostředně po jeho skončení prostějovský kapitán, který se v něm blýsknul prvními dvěma brankami. Dále pak připomněl speciální motivaci, která vyvstávala z minulého vzájemného domácího zápasu, který Valaši ovládli výsledkem 6:1.

Oba gólmani nás drželi

Matouš Venkrbec nejdříve otevřel skóre svou přesilovkovou bombou ze sedmé minuty a poté Hanákům navrátil vedení pouhé čtyři a půl minuty poté, co na 1:1 vyrovnal Vít Jonák. Sám ale své zásluhy nechtěl příliš zveličovat.

CHANCE LIGA, PLAY OFF:

Chance liga: 2. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (10.3.2024)Chance liga: 2. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (10.3.2024)Zdroj: Deník/David Kubatík

1. zápas, sobota 9. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín 3:5

2. zápas, neděle 10. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín 2:3 v prodloužení

3. zápas, středa 13. března, od 18 hodin
Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

případný 4. zápas, čtvrtek 14. března, od 18 hodin
Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

případný 5. zápas, sobota 16. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín

Předkolo play off: HC Zubr Přerov - HC Dynamo Pardubice B 2:1 na zápasy, (0:4, 3:2, 3:2). HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 2:1 na zápasy, (2:3 pp, 7:2, 3:0). 

Čtvrtfinále play off: HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1, 1:4, HC RT TORAX Poruba - HC Dukla Jihlava 2:3, 6:3, VHK ROBE Vsetín - HC Zubr Přerov 8:0, 2:1 pp. (termíny stejné jako zápasy Jestřábů). Hraje se na 3 vítězné zápasy.

„Bylo to sice důležité v tom, že jsme znovu odskočili poté, co jsme inkasovali při hře ve třech, ještě ale byl před námi téměř celý zápas. Dost nám pomohl i Štipec. Musím říct, že oba dva gólmani nás po celou základní část drželi více než výborně," vysvětloval tento 34letý borec oplývající extraligovými zkušenostmi z Olomouce a českobudějovického Motoru.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Teď už jsem optimistou

Celkově získali Jestřábi v 52 kolech základní části Chance ligy 92 bodů a skončili třetí, což znamená historicky nejlepší výsledek klubu od doby, co postoupil do druhé české nejvyšší soutěže. I tak se ale nedá říci, že by jeho cesta byla bez občasného zabloudění a některých lehčích karambolů.

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Vsetín (1.3.2024)
FOTO: Skvělé! Jestřábi v posledním kole skolili Vsetín a v play-off je čeká Zlín

„Bylo to velmi divoké. Už jenom tím, že se měnili trenéři před sezonou a pak ještě na podzim. I kádr se z poloviny obměnil. Dlouho jsme tak hledali potřebnou pohodu a chemii, což se nám nedařilo. Vlastně až v posledních třech zápasech jsem začal mít pocit, že každý tak nějak poodstoupil ze svých ambicí a začal skutečně hrát ve prospěch celku. S tím se ale perou všechny týmy s větším množstvím osobností. Nyní už jsem opravdovým optimistou," hlásí Venkrbec s úsměvem.

Zlín jsem si přál

O příštím víkendu se tak rozběhne to, na co všichni od prvního kola čekali. Čtvrtfinále play-off. Hanáci v něm začnou na domácím ledě a jako soupeř jim nakonec vyšli zlínští Berani, tedy jeden z největších favoritů. A také soupeř, který ze čtyř vzájemných zápasů obou klubů získal osm z celkových dvanácti bodů. Je ale třeba říci, že ty poslední dva ovládli Jestřábi po nájezdech.

TK 1. SK Prostějov před jarem, Jiří Balcárek, Radim Kučera, Jan Koudelka, Tomáš Malec, Jakub Habusta
Eskáčko začíná boj o záchranu s mnoha změnami. Tým je silnější a dravější, věří

„Já osobně jsem si Zlín přál. Typologicky je totiž podobný jako my. Třeba takový Přerov v podstatě hraje play-off hokej po celý rok. Má tedy oproti nám něco navíc a my bychom se mu v tom museli vyrovnat," líčí prostějovský kapitán.

„A já nám proti Zlínu věřím. Myslím si, že máme lepší tým a pokud budeme disciplinovanější, budeme mít velkou šanci. Na druhou stranu mi je ale samozřejmě jasné, že to bude nesmírně vyrovnané a otevřené. Teď nás čeká volný víkend a volná středa. Uděláme si také takovou stmelovací akci, na které si zdůrazníme některé věci a už od pondělka všechno zasvětíme sobotě," přiblížil na závěr Matouš Venkrbec fanouškům program následujících dní.

V neděli 10. března, odehrají Jestřábi druhé čtvrtfinále play off se zlínskými Berany. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovV neděli 10. března, odehrají Jestřábi druhé čtvrtfinále play off se zlínskými Berany. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista