Herní a výsledková krize Jestřábů netěší. „Kdybych znal důvody, tak bychom tuto sérii neměli. Klesla nám prostě forma, což je spojeno i s liknavým přístupem a dalšími menšími drobnostmi. To se teď všechno sečetlo a výsledky nejsou takové, jak jsme si asi všichni představovali," říká k akutální situaci kouč Martin Štrba.

Hlavy dole nejsou na pořadu dne

„Jsem ale rád za fakt, že v kabině nepanuje žádná poraženecká nálada. Naopak v hráčích cítím obrovské odhodlání to konečně utnout a najet znovu na vítěznou vlnu. V následujících dvou zápasech uděláme všechno pro to, aby se tak stalo," věří prostějovský lodivod a zároveň připomíná, že po tomto zápase a pondělní dohrávce z prvního kola proti béčku Pardubic bude následovat reprezentační přestávka.

Hokejisté Zlína (žluté dresy) v 18. kole Chance ligy přivítali Prostějov.
FOTO: Jestřábi ve Zlíně dotahovali ze všech sil, domů si však vezou další prohru

„Nahrává nám také náš zdravotní stav. Kromě Jáchyma, Poledny a Jardy Pavelky jsou totiž všichni ostatní zdraví a připraveni nastoupit," dodává Štrba

Jihlava je oblíbeným soupeřem

Vzjámená bilance
v Chance lize:
 

První letošní zápas: 
6. kolo:
Jihlava - Prostějov 2:4

Loňské zápasy:
5. kolo:
Prostějov - Jihlava 2:4
18. kolo:
Jihlava - Prostějov 3:5
31. kolo:
Prostějov - Jihlava 3:2
44. kolo:
Jihlava - Prostějov 3:6

Oba celky už se v aktuálně rozběhnuté sezoně jednou střetly. Bylo to 27. září v rámci šestého kola a radovali se tehdy Jestřábi, kteří si z Pelhřimova, kde mají borci z Vysočiny svůj azyl, odvezli vítězství v poměru 4:2. O branky se tehdy spravedlivě rozdělili Illéš, Hanousek, Šidlík a Hašek.

V té době zrovna Prostějovští začali rozmotávat vítěznou šňůru, kterou, až na jedno zaváhání v Třebíči, motali až do 18. října, když vygradovala vítězstvími nad dvěma prvními týmy tabulky z Poruby a Vsetína. Stali se dokonce prvním a zatím i jediným celkem, který Porubě sebral všechny tři body. 

Co se pak týče loňské bilance, tak v prvním zápase na prostějovském ledě se sice radovali vojáci v poměru 4:2, všechny další odvety už ale Jestřábi ze svých drápů nepustili a vyhráli postupně 5:3, 3:2 a 6:3. Tomu pak odpovídalo i postavení v tabulce po 52 kolech. Zatímco Prostějov byl čtvrtý s 91 body, Dukla skončila sedmá s 80 body. Devět z jedenácti rozdílových bodů tak vzešlo ze vzájemných soubojů.

Krizi chtějí Jestřábi utnout

Nyní se ale svěřenci kouče Štrby trápí. Z posledních pěti zápasů si odnesli čtyři čisté porážky a jednu výhru po prodloužení z výletu přes celou republiku do Sokolova. V tabulce se kvůli tomu propadli ze třetího na deváté místo, když s 27 body ztrácí na sedmý Zlín a osmou Jihlavu dva body a uklidňovat je může pouze náskok na desáté béčko Pardubic, který činí zatím ještě bezpečných šest bodů.

Jihlava? Také žádná hitparáda

Co se pak týče týmu z Jihlavy, tak ten sezonu rozjel třemi výhrami, potom už ale příliš nezářil. Devět bodů v řadě ale dokázal uhrát ještě jednou, když postupně srazil na kolena Přerov, Sokolov a Zlín. Z posledních pěti zápasů ale za tři body nevyhrál ani jeden. Po základní hrací době podlehl Znojmu, Vsetínu a Třebíči a po dvou bodech bral na ledě posledního Frýdku a doma s Kolínem.

Jak to je s brankáři? Oboustranný zájem trvá

Právě v brankovišti však může nastat menší problém. Jaroslav Pavelka je dlouhodobě zraněný, Marek Štipčák není i přes některé skvělé výkony ještě dostatečně zkušený a trojka v týmu chybí. Pomůže tedy týmu znovu dvojka extraligového Motoru Jan Strmeň?

Cross Country dvouhodinovka dvojic na Enduro trati v Dřevoosticích v září 2023.
Kam za sportem? Na exhibici "Jágrů", motorky i poslední fotbaly

„Zájem z naší i Honzovy jeho strany je, všechno se ale odvíjí podle Budějovic a stále čekám, co mi po jejich dnešním zápase řeknou. Podle toho pak budeme reagovat," vysvětluje Štrba a dodal, že na pozici trojky je stále ještě možnost využít Matěje Halouzku, který je sice hráčem Havířova, chytá ale jen univerzitní ligu za celek BO Ostrava.

Nejlepší fanoušci v Chance lize!

Důležitý souboj to bude nejen pro hráče a realizační tým Hanáků, ale také pro jejich fanoušky, kteří jistě od svých miláčků čekali trochu jiné výsledky a umístění. „Na fanoušky si opravdu stěžovat nemůžeme, fandí nám pořád a za jakéhokoli stavu, za což před nimi smekám. Moc bych si přál, aby tomu tak bylo i proti Jihlavě. Pravý fanoušek se pozná hlavně ve chvíli, kdy se týmu nedaří. A já jsem přesvědčen, že ti prostějovští jsou nejlepší v celé Chance lize," uzavřel Martin Štrba.

závod v přespolním běhu Otrokovické svahy, Pavel Dvořák
Otrokovické svahy: V kopci Tresný slavil prvenství krosař z Prostějovska

Úvodní buly zápasu mezi Prostějovem a Jihlavou bude na prostějovském zimním stadionu vhozeno již zítra od 17 hodin.

V sobotu 4. listopadu se utkají Jestřábi na domácím ledě s Jihlavou. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovV sobotu 4. listopadu se utkají Jestřábi na domácím ledě s Jihlavou. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista