Mančaft je v pohodě a chce další výhru. "Uhráli jsme čtyři výhry v řadě a od toho se odvíjí i nálada v kabině. Dostali jsme v tabulce do pater, kde bychom chtěli být," komentuje současnou náladu hlavní kouč Jestřábů Martin Štrba.

Hokejisté Prostějova. Ilustrační foto
Jestřábi i nadále vítězí. I přes dva nájezdy, které se proti nim v Kolíně jely

Útočnou sílu by měl umocnit navrátilec Veselý. "Nastoupit by už měl Honza Veselý. Ve stavu nemocných zůstává nadále Tomáš Jáchym. S tréninkem už začne i Jan Slanina, k zápasu by mohl být připraven koncem týdne," přiblížil zdravotní stav mužstva Štrba.

Příjemné starosti v brankovišti. "Oba gólmani podávají výborné výkony a je těžké se rozhodovat. Přednost dnes dostane Jarda Pavelka," odtajnil hlavní kouč.Jestřábi jsou papírovým favoritem. "Do každého zápasu jdeme s pokorou a respektem k soupeři. Samozřejmě, že ale vnímáme roli favorita a chceme vyhrát," hlásí před domácím vystoupením Štrba.

Sešívaní se krčí na dně tabulky

Tým z hlavního města nevstoupil do letošní sezony dobře. V dosavadním průběhu získala Slavia pouhých pět bodů a k zápasu na Hané cestují Pražané se třemi porážkami v řadě na svém kontě.

Vzájemná bilance obou týmů z minulé sezony je relativně vyrovnaná. Jestřábi vyhráli doma – 6:4, a venku 4:2. V Praze naopak podlehli 0:5 a na domácím ledě 3:4 po nájezdech.

K nejzkušenějším hráčům soupeř patří kapitán Lukáš Žejdl či lotyšský forvard Edgars Kulda. Nejproduktivnějším borcem je Tomáš Knotek, s bilancí 6+2.
Utkání LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha se hraje na prostějovském zimním stadionu v pondělí 9. září od 18 hodin.

Jestřábi startují Chance ligu a doma se představí do poloviny října v 6 zápasech. Foto: LHK Jestřábi ProstějovJestřábi startují Chance ligu a doma se představí do poloviny října v 6 zápasech. Foto: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

PROGRAM 10. KOLA CHANCE LIGY, PONDĚLÍ 9. ŘÍJNA 2023:
Jihlava - Pardubice B (17.30), Zlín – Litoměřice (17.30), Frýdek-Místek – Vsetín (18), Kolín - Třebíč (18), LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha (18), Sokolov – Přerov (18), Znojmo – Poruba (18).