„Byl to dost těžký zápas. Navíc proti Třebíči, která hraje velmi organizovaně a její jádro se už několik let nezměnilo, což je její plus. My jsme bohužel zaspali první půlku zápasu a pak už jsme to tahali marně. Nejvíce asi rozhodla první třetina, kde jsme soupeře nechali nejvíce rozjet. Nejspíš jsme i trošku urazili štěstí," krčil po zápase rameny zkušený 32letý obránce, který tým z Hané posílil jen pár dnů před utkáním příchodem z ostravské Poruby.

Problémy s dojížděním

A právě s Porubou, tedy absolutně suverénním lídrem tabulky, který si drží sérii již dvanácti výher v řadě, se Jestřábi střetnou již zítra. Jedinou útěchou pro ně může být, že to byli právě oni, kdo jako jediný dokázal ostravské mašině vzít v zápase všechny tři body. Konkrétně se tak stalo ve dvanáctém kole v polovině října, kdy díky brankám Fronka, Jiránka a Slaniny zvítězili před vlastními fanoušky 3:0.

A proč vlastně Pohl tento perfektně fungující tým po devíti odehraných zápasech, ve kterých nasbíral čtyři kanadské body za gól a tři asistence, opustil? „Velkou konkurencí ani ničím, co se týče herní stránky, to nebylo. S tím jsem do toho ostatně také šel. Hlavním důvodem ale bylo, že jsem na každý trénink musel dojíždět přes sto kilometrů. Pak jsem se do toho ještě zranil a už to bylo jedno s druhým. Jsem ale rád, že to dobře dopadlo a já nakonec skončil tady," vysvětluje. „Jinak to ale byla fajn zkušenost. Poruba je skvěle organizovaný tým a podle toho vypadá i tabulka," dodal hned nato.

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Třebíč (25.11.2023)
FOTO: Druhá prohra v řadě. Jestřábi doma nestačili na Třebíč. Teď je čeká Poruba

Je tady skvělá parta

A podle svých slov si borec, který si během své bohaté kariéry zahrál za Ústí nad Labem, Znojmo, Jihlavu, Slavii, Sokolov, Žilinu a zkusil si i pět extraligových zápasů v dresu pražské Sparty a Kladna, své nové angažmá na Hané zatím pochvaluje.

„Hodně kluků jsem tady znal už před příchodem a musím říct, že je tady výborná parta. Od toho se můžeme odrazit, jít zápas od zápasu, postupně se zlepšovat a myslím si, že s tou kvalitou, která tady je, to bude všechno dobré," říká.

Ambice naplníme

Obrovský a hlavně nečekaný úspěch zažil Pohl v předminulé sezoně, kdy v dresu Sokolova dokráčel pod vedení ještě nedávného prostějovského kouče Martinba Štrby do semifinále druhé nejvyšší české soutěže. A nyní se dostal do týmu, který v onom semifinále byl v posledních dvou letech a letos by rád tuto metu ještě překonal.

„Tehdy to bylo super a já věřím, že ty ambice, které tady jsou, naplnit rozhodně můžeme. Každý hokejista chce vyhrávat a dojít v play-off co nejdál. Samozřejmě, že všechno bude záležet na určitých aspektech, ale my si za tím půjdeme a budeme to chtít splnit," hlásí bojovně.

A jak se připravuje právě na zítřejší střet se svými bývalými spoluhráči? „Beru to prostě jen jako další zápas. Připravíme se na ně na na sto procent a budeme tam chtít urvat nějaké body," uzavírá Jan Pohl s tím, že prý žádné společné hecovačky ani nějaké speciální vypisování cen v kabině nejspíš nebudou.V dalším domácím zápase se utkají Jestřábi s týmem VsetínaV dalším domácím zápase se utkají Jestřábi s týmem VsetínaZdroj: Deník/VLP Externista