„Pro mě osobně byla tato sezona opravdu přelomová a jedna z nejdůležitějších v mém životě. S tím jsem do ní také šel. Říkal jsem si, že buď se zadaří, anebo ne. Naštěstí mi to vyšlo a jsem za to hodně rád. Chci k tomu ale dodat, že jsem rozhodně nečekal, že dostanu v brance až takový prostor a jsem za to hodně rád," říká po konci sezony tento 22letý rodák z Hodonína a zároveň i jedno z největších pozitivních jestřábích překvapení této sezony.

Tomuto borci, který brankářsky vyrostl v Havířově, v této sezoně hodně „pomohlo" zranění jeho kolegy a sezonní jedničky Jaroslava Pavelky. Celkem pak nastoupil ke 28 prvoligovým duelům, může se v nich pyšnit velice slušnou úspěšností zákroků 92,3 % a podařilo se mu vychytat i dvě nuly.

„Z mého pohledu to bylo super. Stále mám v hlavě, jak jsem vychytal svou první nulu. Super byl také prosinec, kdy se nám jako týmu opravdu hodně dařilo. Po individuální stránce tedy na tuto sezonu budu vzpomínat opravdu v dobrém," usmívá se nadějný mladý brankář, který tedy nakonec s ostříleným extraligistou Pavelkou vytvořil více než vyrovnanou a stabilní dvojici. „S Jardou to bylo opravdu super. Je to výborný parťák a já si z této spolupráci odnáším jen a pouze to pozitivní," dodává.

Zdroj: Deník

Co se ale týmu nepodařilo, bylo play-off. Hanáci do něj šli ze třetí příčky a s šestými zlínskými Berany vypadli tou nejkratší cestou, tedy 0:3 na zápasy. A to i přesto, že začínali na domácím ledě a oba zápasy v Prostějově byly opravdu vyrovnané.

Lukáš Majer na střídačce Jestřábů
Dva kluby ve městě? Oddaluje to rozvoj prostějovského hokeje, říká Lukáš Majer

I Štipčák v něm dostal svou šanci. Nejdříve naskočil do druhého zápasu a byl tedy u smolné prohry 2:3 po prodloužení a v tom třetím na zlínském zimáku se dostal do branky také poměrně rychle, přesněji řečeno po necelých pěti minutách. Nebylo to ale z jeho strany nic příjemného. Svého parťáka totiž střídal už za stavu 0:2 a postupem času musel puk ze své sítě lovit hned čtyřikrát.

„Bylo to těžké. Byla na nás kladena velká očekávání a i my jsme chtěli dojít co nejdál. A to vyřazení není nic než velký neúspěch. Jsem ale rád, že jsem v play-off dostal šanci. Bohužel jsem dostal smolný gól v prodloužení, což mě mrzí. V tom třetím už byl Zlín hodně na koni a i když jsme je pak trošku zatlačili, tak to ani náhodou nemohlo stačit," popisuje.

Zdroj: Deník

Dostalo se mu ale zajímavé výsady. Už během sezony totiž Prostějovští ohlásili jeho pokračování v týmu i v příští sezoně. Dosud navíc zůstává jediným. „Dohoda s panem majitelem byla velice rychlá a férová," uvádí Marek Štipčák a na závěr ještě dodává: „Doufám, že ta příští sezona dopadne z týmového hlediska lépe než ta poslední. I když je ale pravda, že tyto myšlenky jsou zatím dost předčasné. Ještě nás čeká hodně věcí před tím, než vůbec zase začne."