Závěr základní části hokejové extraligy vyšel Jiřímu Cetkovskému parádně. Střílel gól za gólem. I v play–out se jako jeden z mála pardubických hráčů činil. A když reprezentační trenér Alois Hadamczik musel před prvním srazem před šampionátem v Kanadě přijmout několik omluvenek, ukázal prstem právě na útočníka Pardubic. „Chci se tam ukázat a třeba příští rok se v mužstvu víc uchytit,“ plánuje prostějovský rodák Cetkovský.

Povězte, jak jste přijal zajímavou novinu?
Přišly mi esemesky od známých, že jsem prý v nominaci. Příliš jsem tomu nevěřil. Pak jsem se podíval na internet – a bylo tam moje jméno. Byl jsem samozřejmě rád. Doufám, že nezklamu a odvedu dobrou práci.

V pardubické kabině jste jistě přijímal plno gratulací, že?
Jasně. Kluci mi gratulovali, i nějaké vtípky proběhly. Ale myslím, že mi to všichni přáli.

Už vás odchytil pokladník Tomáš Blažek?
Ještě ne. Ale nějaká platba určitě bude.

Asi pořádně mastná, ne?
No… (usmívá se) Docela se toho bojím.

Konec základní části extraligy i samotné play–out vám vyšlo parádně. Když byl kouč Hadamczik zavalen omluvenkami, nedoufal jste aspoň trochu, že by se vaše jméno mohlo na seznamu objevit?
Tak, řekněme si pravdu: Kdo po pozvánce nepokukuje? Ve skrytu duše jsem doufal, ale nijak jsem si to nepřipouštěl a zbytečně se nestresoval.

S reprezentací jste v Havlíčkově Brodě od soboty a dnes sehrajete první přípravný duel před mistrovstvím světa s Běloruskem. Těšíte se?
To je jasný. Bude to pro mě o zkušenost víc. Proti Bělorusům jsem již hrál. S Pardubicemi jsme s nimi sehráli přátelák. Jsou to skvělí bruslaři a dobře technicky vybavení.

Plánujete, jak dlouho se v týmu udržíte?
Budu rád za každý strávený den v nároďáku. Hlavně to chci dobře odehrát a třeba příští rok se v týmu uchytit víc.

Když to přeženu, tak reprezentace na prvním kempu stojí na pardubických hokejistech. V nominaci jste čtyři, navíc Petr Čáslava a Tomáš Mojžíš.
Je to zajímavý, když jsme v Pardubicích takhle dopadli… Ale u kluků z Ruska se tomu nedivím. Oba odehráli výbornou sezonu.