Hanáci s favorizovaným soupeřem drželi po většinu zápasu krok. Větší rozdíl ve skóre zařídily České Budějovice až v závěru utkání.

„Budějovice mají kvalitní tým. Je to znát na jejich rozpočtu. Já jsem za tento test rád. V první třetině byl soupeř aktivnější, my měli ještě nohy v autobusu. Ale uhráli jsme první třetinu na 0:0, byť když soupeř hrál převážně u nás. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a měli jsme šance,“ hodnotil duel prostějovský kouč Jiří Vykoukal.

Jestřábi na jihu Čech prohrávali po dvou třetinách 0:1, ale ve 44. minutě srovnal nejlepší prostějovský střelec přípravy Lukáš Žálčík, který propálil domácího gólmana po přihrávce od Dvořáčka.

Hned po vyrovnávací brance ale domácí Motor znovu skóroval. Vyloučení Havlíka bleskově potrestal Žiga Pavlin. Třetí gól pak Jihočeši vstřelil do prázdné branky při prostějovské power-play a čtvrtý gól Hanáci inkasovali opět při oslabení.

Hanáci tak zakončili přípravu s mírně negativní bilancí tří výher a čtyř porážek.

Trenér Jiří Vykoukal je však známý tím, že výsledkům v přípravě přikládá jen minimální váhu.

„Výsledky v přípravě neřeším. Já chci hlavně vidět, že se ve hře objevují věci z tréninku. I v minulých duelech byla spousta dobrých věcí. Ale selhali jsme v jednoduchých činnostech, jako je přihrávka z hole na hůl. Jinak hráči dodržují, co po nich chceme,“ podotkl Vykoukal.

Ten se bude v nové sezoně spoléhat v obraně i na novou posilu Michaela Foltýna. Tvrdý bek má ale zatím problémy s disciplínou, což potvrdilo i utkání v Budějovicích, kde byl vyloučen do konce zápasu.

„Je pořád mladý a myslím, že jeho výkon půjde ještě nahoru. Někdy je až zbytečně aktivní a chce někoho trefit nebo sestřelit. Musí se naučit rozlišit, kdy hráče dohrát do těla a kdy to odehrát pozičně,“ vidí u Foltýna prostor ke zlepšení Vykoukal.

Zatím poslední posilu pak představuje útočník Tomáš Karpov. Ten má za sebou pětileté působení v netradiční hokejové destinaci. Hrál totiž v Anglii.

„Je dobrý bruslař. Myslím, že se s českým hokejem srovná. Tolik bodů jako v Anglii tady asi nedá, ale věřím, že to je hráč, který dodá týmu nějaký bodový přísun,“ přeje si trenér Vykoukal.

HC Motor České Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 40. Endál (Dančišin), 45. Pavlin (Novák, Šimánek), 58. Babka, 58. Pavlin (Doležal, Čermák) – 44. Žálčík (Dvořáček, Račuk). Rozhodčí: Valenta, Skopal – Polonij, Šimánek. Vyloučení: 9:9, navíc Heřman (CEB) a Foltýn (PRO) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1733.
Prostějov: Neužil – Zdráhal, Kolář, Havlík, Mikliš, Foltýn, Bažant, Kellner, Chujas – Starý, Meidl, Nouza, Dvořáček, Venkrbec, Račuk, Luňák, Karpov, Žálčík, Krejčiřík, Matýš, Prokeš. Trenér: Jiří Vykoukal.