„Myslím si, že jsme v sobotu neodehráli špatný zápas. Měli jsme několik velkých šancí, musím uznat, že pár jich měla i Opava, ale neproměnila je. Oba dva gólmani 
v tomto zápase potvrdili svou kvalitu. Na góly jsme se hodně nadřeli, ale o to víc můžeme být z vítězství spokojeni," řekl k výkonu svých svěřenců trenér Petr Zachar.

Utkání prodělalo i napínavé momenty, a to když Slezané vyrovnali, ale i to Jestřábi zvládli.

„Klíčovým okamžikem zápasu byl náš třetí gól. Opava dokázala smazat naše vedení 2:0, ale nám se naopak podařilo odpovědět na to rychlou brankou na 3:2. Po vyrovnání na tom byla psychicky lépe Opava, ale my jsme dali během tří minut rozhodující gól, utkání bylo i nadále vyrovnané. Řekl bych, že ještě ve třetí třetině za stavu 4:2 nebylo nic rozhodnuté.," chválil hru svého protivníka kouč Zachar a dodal: „Opavský výkon mi připomínal náš marný boj s Karvinou, kde jsme neproměnili několik obrovských šancí. V sobotu na to samé dojel Slezan."

Nový systém druhé hokejové ligy přišel s vloženými koly, které proti sobě staví sousední celky z průběžné tabulky. Druhé letošní vložené kolo přineslo, ale velkou zvláštnost. Všechny týmy se utkají se soupeřem z následného kola.

„Teď hrajeme tři zápasy s Opavou. Já osobně to beru jako malé play-off, tam nás to bude stejně čekat. Kuriozitou je, že tato situace potkala všechny mužstva. Všichni hrají třikrát se stejným protivníkem. My máme výhodu, že Opava je kvalitní tým. Je lepší hrát takové kvalitní zápasy, než se slabším soupeřem, kdy musíte dobývat jeho polovinu," vyjmenovával plusy nového systému 
a nastale situace Zachar.

Opavu přiřkla Prostějovu až porážka s Karvinou. Po ní Jestřábi spadli z druhé pozice až na třetí a vyhnuli se tak lídrovi tabulky Havířovu. 
S ním odehráli první vložené kolo.

„Těžko říct kdo by byl pro nás lepším soupeřem. 
V zápase v Havířově jsme ještě tři minuty před koncem vedli. V druhém jsme dostali dokonce jedenáct branek, ale je to sport. Je potřeba se rychle z toho otřepat. Pokud tým nedostane třikrát po sobě takový nářez, tak není důvod se nad tím pozastavovat," vysvětloval Zachar

Sobotní střetnutí přineslo ještě jednu novinku. V třetím útoku se velmi dařilo třiadvacetiletému Berčákovi. Ten otevřel skóre hned dvěma góly a hattrick mu unikl jen o několik centimetrů.

„Berčák mě svými dvěma góly nepotěšil, udělal mi totiž velkou hlavu" smál se prostějovský kouč a pokračoval již vážněji „Pro Tomáše je to dobré. On se umí podržet na puky, jen se nedokáže střelecky prosadit. Dal dva góly, doufejme, že mu to zvedne sebevědomí."