„Byl jsem z toho překvapený, ale holt takový je hokejový život. Sbalil jsem věci a teď jsem v Prostějově,“ komentoval svůj bleskový hanácký transfer šestadvacetiletý bek, který byl hráčem Českých Budějovic.

„V Budějovicích se mnou nepočítali, panu Prospalovi jsem se nehodil do koncepce. Prostějov přebral moji smlouvu a já se budu snažit co nejvíc pomoci týmu,“ prohlásil Zdeněk Čáp.

Ten nastoupil už do domácího zápasu Jestřábů proti vedoucímu týmu tabulky z Jihlavy. Svému novému týmu přispěl jedním kanadským bodem, což ovšem prohru 2:4 neodvrátilo.

„Asistence je dobrá, ale prohráli jsme. Já jsem se snažil spíš hrát dozadu, ale na druhou stranu mi nešly nohy a nebylo to ideální. Teď už to může být jenom lepší,“ popsal své pocity při prostějovské premiéře.

Čáp hrál i přesilovky v elitní formaci s Divíškem a Nouzou. Z gólu se v početní výhodě však neradoval.

„S Divochem a Nouzičem jsme si jen řekli, jak to budeme hrát a myslím, že to nevypadalo špatně, akorát jsme z toho nedali góla. Já jsem měl dvakrát nabito, ale netrefil jsem bránu, což je chyba,“ sypal si popel na hlavu.PARÁDNÍ START, OBRAT VE DRUHÉ TŘETINĚ

Jestřábi měli skvělý start do utkání. Nouza z dorážky otevřel skóre, pak ale Jihlava šťastně odpověděla.

„Dostali jsme smolný gól. Kopli jsme si puk do branky a ještě to myslím byl navíc i ofsajd,“ konstatoval trenér Jiří Vykoukal.
Zanedlouho se Prostějov vrátil do vedení po pěkné kombinaci zakončené Divíškem, jenže hosté dokázali skóre otočit.

„Neodehráli jsme špatný zápas, ale Jihlava si na to zkušeně počkala a potrestala každou naši chybu,“ konstatoval Zdeněk Čáp.

Klíčový byla podle trenéra Vykoukala druhá třetina, ve které Dukla díky trefám Zemana a Pekra otočila skóre.

„Udělali jsme dvě hrubice. Jednou jsme špatně dobruslili hráče a pak byla individuální chyba,“ mrzelo trenéra Jestřábů.

Pak už se domácí prosadit nedokázali, poslední gól inkasovali do prázdné branky.

„Jihlava hrála velice trpělivě, zavřela střední pásmo a my jsme se nedostali do žádné větší příležitosti,“ uznal Vykoukal.

Čápovi se tak premiéra v Prostějově výsledkově nevyvedla.

„Musíme porážku hodit o půlnoci za hlavu, připravit se a ve středu se jede na Slavii. Já jsem vítězný typ, chci vyhrávat. Porážka s Jihlavou mě mrzí,“ dodal.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Dukla Jihlava 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Nouza (Karpov), 7. Divíšek (Čáp) – 4. Skořepa (Pekr, Anděl), 22. Zeman (Čachotský), 31. Pekr, 60. Anděl (Pekr). Rozhodčí: Čech, Vrba, Lukš, Novák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1336.

Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Račuk, Pšenička – L. Luňák, Venkrbec, Prokeš – Matýs, Fajkus, Krejčiřík. Trenér: Jiří Vykoukal.

Jihlava: Lundström – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Suchánek, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, T. Havránek – Harkabus, Werbik, Hrníčko. Trenér: Petr Vlk.